Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

6+

Играчки наменети за деца на годишна возраст од 6+ години и повеќе

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Creative geometry - друштвена игра

Creative geometry - друштвена игра

260

Игра за деца,која ги развива моторните вештини,кретивното размислување,координација со очи и раце
За возраст 3+.
.Составено од 12 слики и 22 копчиња
ден 800,00
Kubb vikinshka igra, vo pamuchna torba - mala

Kubb, Викиншка игра, во памучна торбичка - мала

4013594568746
Играјте шах како викинзите!
ден 1.888,00
Set za konstrukcija so topchinja shto se dvizhat

Сет за конструкција со топчиња што се движат

4013594538282
Возраст: 5+
ден 4.390,00
Smetalo

Сметало

46790098765
Со ова дрвено сметало броењето и сметањето се забава. Силните бои ќе го задржат вниманието на вашето дете и ќе му помогнат да развие и одржи концентрација, додека ги лизга топчињата од едната до другата стана.
ден 1.290,00
Alphabet Flashcards

Alphabet Flashcards

5011863102317
Make learning the letters of the alphabet fun with these colourful flashcards.
ден 650,00
Сет - Тетоважи за коса

Сет - Тетоважи за коса

0127303
Сет - Тетоважи за коса
ден 450,00
Cheeky Monkeys

Cheeky Monkeys

5011863102270
A fun and strategic game for all the family
Age: 4-8
ден 899,00
Spiders and Spouts Mini Game

Spiders and Spouts Mini Game

5011863102539
A fun, spider-themed snakes and ladders travel game.
Age 4-7
ден 390,00
Where in the Wood Jigsaw Puzzle & Poster

Where in the Wood Jigsaw Puzzle & Poster

5011863300393
Discover what's in the wood in this 150-piece jigsaw puzzle.
Age 5-9
ден 890,00
Картички за учење букви и бројки

Картички за учење букви и бројки

5011863101075

50 шарени, двострани картички за учење вештини на читање и броеви.
50 големи двострани картонски картички
Содржи и зборови и броеви
Возраст: 3-7
ден 690,00
Explore the Forest

Explore the Forest

8059591422304
Stimulate scientific thought from a very early age!
Age 5-10
ден 930,00
Explore the Sea Life

Explore the Sea Life

8059591422311
Stimulate scientific thought from a very early age!
Age 5-10
ден 930,00
Memo Chef

Memo Chef

8059591424766
A game for all ages!
ден 930,00
Explore the Safari

Explore the Safari

8059591421420
Stimulate scientific thought from a very early age!
Age 5-10
ден 930,00
Voz od drvo Amsterdam

Воз од дрво - Амстердам

4013594559218
Возраст: 3+
ден 2.590,00
Voz od drvo Bern

Воз од дрво - Берн

Возраст: 3+
ден 4.290,00
City- коцки пожарникари

City- коцки пожарникари

9

Коцки кои што се компатибилни со лего.
За возраст од 5- 12 години.
Содржи 171 дел.
ден 420,00 ден 357,00
Баланс игра- Goki

Баланс игра- Goki

4013594566858
Баланс играта - кула стана една од најпопуларните игри на вештини. Дизајнот на гоки- натур ги комбинира квалитетот, естетиката и екологијата за да се произведе квалитетен производ што им дава соодветна вредност и на играта и на дрвениот материјал.
ден 1.100,00
Баланс игра со дрвени блокчиња - Janod

Баланс игра со дрвени блокчиња - Janod

3700217320126

Игра којашто ги подобрува трпението и моторичките вештини.

Составена е од 60 дрвени блокчиња во 7 бои + 2 коцки.

Наменета е за деца на возраст од 3-10 години.

Спакувана во картонска кутија со пластично прозорче (PET).

Целта на играта е да бидете последниот играч што ќе извлече блокче од кулата без таа да падне.

Начин на играње:
1. Изградете ја кулата поставувајќи ги блокчињата во редови по 3 и со различни бои. Секој ред мора да биде поставен под агол од 90° во однос на претходниот.
2. Фрлете ја коцката за да почнете со играта. Извлечете блокче од кулата со истата боја којашто ви се паднала на коцката и поставете го на врвот на кулата, исто така под агол од 90° во однос на претходниот ред.
3. Играјте наизменично фрлајќи ја коцката, со тоа што водете сметка најгорниот ред секогаш да биде комплетиран.
4. Играта ја губи играчот кому што ќе му се сруши кулата.
ден 1.290,00
Ксилофон - Конфети - Janod

Ксилофон - Конфети - Janod

3700217376048
Метален ксилофон со 12 тонови
ден 1.190,00
Ксилофон со тркалца - Janod

Ксилофон со тркалца - Janod

3700217353803
ден 2.490,00
Моето прво електонско пијано - Конфети - Janod

Моето прво електонско пијано - Конфети - Janod

3700217376185
Ова атрактивно, шарено пијано со 18 клавиши, ќе ги воодушеви децата и ќе ги воведе во радоста на свирењето на овој прекрасен инструмент.
ден 4.490,00
Флаута - Конфети - Janod

Флаута - Конфети - Janod

3700217376307
"Confetti" е комплетна линија на музички играчки на Janod, којашто ги буди сите сетила и ги воведува најмалите музичари во прекрасниот свет на музичката импровизација.
ден 650,00
Build a Locomotive 3D - (Travel, Learn and Explore)

Build a Locomotive 3D - (Travel, Learn and Explore)

9788868604356
Discover the history, operation and technology of trains!
ден 1.190,00
Dinosaurs - Travel, Learn and Explore

Dinosaurs - Travel, Learn and Explore

9788868601829
Discover the gigantic reptiles who dominated the Earth millions of years ago!
ден 1.190,00
The World of Animals - Book and Shaped Puzzle (Travel, Learn and Explore)

The World of Animals - Book and Shaped Puzzle (Travel, Learn and Explore)

9788868604615
Our planet is home to an astonishing number of different habitats and environments, from polar ice caps to forests to savannas, and each is a world to discover!
ден 990,00
The World of Dinosaurs - Book and Shaped Puzzle (Travel, Learn and Explore)

The World of Dinosaurs - Book and Shaped Puzzle (Travel, Learn and Explore)

9788868605063
Hundreds of millions of years ago, dinosaurs roamed the Earth. Some were dangerous carnivores; others were large herbivores.
ден 990,00
In the Forest

In the Forest

9788868607531
PRESS AND LISTEN to 10 nature sounds! Read the sweet tale of the firefly and listen to ten wonderful sounds of nature that will accompany you in this story full of magic.
ден 990,00
In the Savannah

In the Savannah

9788868607562
10 realistic sound buttons bring the story to life.
ден 990,00
The Dream Gardener

The Dream Gardener

9788868603410
This beautiful story will inspire a lifelong love of reading and shows how books nurture limitless imagination.
ден 790,00
Close