Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino

Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)

Банана фил (за возраст од 8 – 10 месеци)

Во продолжение ви претставуваме еден прекрасен рецепт од банана кој малечките ќе го обожаваат.

Состојки:

-2 зрели банани;

-3 жолчки;

-220 милилитри млеко и

-еден прст ѓумбир или цимет

Припрема:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете се додека не се добие компактна маса. После тоа, добиената смеса ставете ја во ватростална чинија и печете 20 минути на температура од 180 степени.

На крај засечете со нож. Доколку тој излезе чист – оброкот е спремен за бебешкото уживање.

На здравје!

Оставете коментар
Close