Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Barner

ЗОШТО ОЧИЛА ЗА ЕКРАН?

Ние живееме целосно опкружени со екрани, поминувајќи во просек скоро девет часа на ден, пред дигитални уреди. Сите овие уреди емитуваат сина светлина, а кога нашите очи не се заштитени од ова прекумерно изложување, светлината може да биде штетна.

Потенцијални несакани ефекти се:

- Напрегање на очите и суви очи

- Нарушување на сонот, тешко заспивање и несоница

- Главоболки, мигрена и вртоглавици

- Општ ментален и физички замор

КАКО ФУНКЦИОНИРААТ?

Леќите на Barner имаат специјално изработена обвивка за луѓе кои поминуваат многу време во затворени простории и се изложени на сино-виолетова и ЛЕД-светлина од дигитални уреди како што се: компјутери, паметни телефони, телевизори и таблети.

Нашите високо квалитетни CR39 органски леќи блокираат 100% од сината светлина на 400nm и 40% од Сината светлина на спектар од 430nm – 450nm.

ПРИДОБИВКИ

Од подобрување на вашиот сон, до зголемување на вашиот фокус, придобивките од очилата со заштита од сино-виолетова светлина Barner драстично ќе го подобрат вашиот квалитет на живот.

СОВРШЕНА ЗАШТИТА

Заштитните леќи на нашите очила се обложени со ултра тенки слоеви кои ги имаат следниве карактеристики:
- Отпорни на гребење
- Не зaдржуваат прашина Анти-статички
- Не задржуваат капки вода Хидрофобна
- Лесно се чистат

СТИЛСКИ ДИЗАЈН

Дизајнот, удобноста, флексибилноста и малата тежина на очилата Barner ги прави совршен избор за да ги заштитите очите од сина светлина.
Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Barner Dalston Tortoise за девојчиња и момчиња

Barner Dalston Tortoise за девојчиња и момчиња

Високо квалитетни и стилски наочари за компјутер, кои ги штитат очите од сината светлина на дигиталните уреди. Овозможуваат подобар сон и поздрав живот. Препорачано за деца од 5 до 12 години
ден 4.200,00 со ддв.
Barner Dalston Ruby Red за девојчиња и момчиња

Barner Dalston Ruby Red за девојчиња и момчиња

BA1
Високо квалитетни и стилски наочари за компјутер, кои ги штитат очите од сината светлина на дигиталните уреди. Овозможуваат подобар сон и поздрав живот. Препорачано за деца од 5 до 12 години
ден 4.200,00 со ддв.
Dalston Palace Blue за девојчиња

Barner Dalston Palace Blue за девојчиња и момчиња

BA3
Високо квалитетни и стилски наочари за компјутер, кои ги штитат очите од сината светлина на дигиталните уреди. Овозможуваат подобар сон и поздрав живот. Препорачано за деца од 5 до 12 години
ден 4.200,00 со ддв.
Barner Dalston Black Noir за девојчиња и момчиња

Barner Dalston Black Noir за девојчиња и момчиња

BA4
Високо квалитетни и стилски наочари за компјутер, кои ги штитат очите од сината светлина на дигиталните уреди. Овозможуваат подобар сон и поздрав живот. Препорачано за деца од 5 до 12 години
ден 4.200,00 со ддв.
Barner Le Marais Tortoise за девојчиња и момчиња

Barner Le Marais Tortoise за девојчиња и момчиња

BA5
Високо квалитетни и стилски наочари за компјутер, кои ги штитат очите од сината светлина на дигиталните уреди. Овозможуваат подобар сон и поздрав живот. Препорачано за деца од 5 до 12 години
ден 4.200,00 со ддв.
Barner Le Marais Ruby Red за девојчиња

Barner Le Marais Ruby Red за девојчиња и момчиња

BA6
Високо квалитетни и стилски наочари за компјутер, кои ги штитат очите од сината светлина на дигиталните уреди. Овозможуваат подобар сон и поздрав живот. Препорачано за деца од 5 до 12 години
ден 4.200,00 со ддв.
Close