Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

BUKI France

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Планетариум HD - Buki

Планетариум HD - Buki

3700802103370/3964
Планетариум сo висока резолуција, за истражување на ѕвезденото небо. Проектира чисти слики во боја, со дијаметар до 3 м. Содржи 3 слики со многу детали, коишто се проектираат во висока резолуција - Сончевиот Систем, Млечниот Пат и соѕвездија. Димензии: 19.05 x 12.7 x 20.32 cm Соодветно за возраст: 8г+ Внимание! Содржи ситни делови. Не е соодветно за деца помали од 3 години. Се препорачува првото составување да го направи возрасен, за да ја провери исправноста на играчката. Оваа играчка ги задоволува стандардите за безбедност на ЕУ (EN74). Потребни се 3 x LR06 батерии (не се вклучени во комплетот). Замената на батериите да ја прави исклучиво возрасен.
ден 2.890,00 со ддв.
Модел на Сончевиот Систем (со мотор) - Buki

Модел на Сончевиот Систем (со мотор) - Buki

3700802103349
Едукативен модел на Сончевиот Систем. Неговите 8 планети кружат околу сонцето според нивните вистински орбити во траење од 35 минути. Може да се состави на 2 начини: - Во режим на Соларен Систем (со сонце, но без месечина). - Во режим на Планета Земја и Месечината како сателит со цел да се симулира затемнувањето со помош на светилката којашто е дел од комплетот. Сонцето може да се користи и како ноќна светилка.
ден 2.890,00 со ддв.
Козметичко студио - Buki France

Козметичко студио - Buki France

3700802103332
Научете ги техниките на шминкање и откријте ги тајните на совршената шминка! Брошурата со инструкции ќе ве упати во тоа која боја, текстура или комбинација е најдобра за вашето лице или за бојата на косата!
ден 2.890,00 со ддв.
Професионално студио за маникир - Buki France

Професионално студио за маникир - Buki France

3700802101307
Лента за нокти со дел за држење на прстот на кој работите, дел за побрзо сушење на ноктите и лупа и светло за прецизна работа! Изберете го вашиот маникир од триесетте понудени модели, копирајте ги чекор по чекор и ќе добиете професионален резултат! Сетот содржи: 8 лакови за нокти, 2 турпии, алатка за точки, 15 стапчиња, 1 широка четка, 1 тенка четка, 1 тубичка со светки, 3 селотејпа, лист со стикери, 20 двострани картички. Потребни се батерии АА LR06 коишто не се вклучени.
ден 2.690,00 со ддв.
Микроскоп со 15 експерименти - Buki France назад

Микроскоп со 15 експерименти - Buki France

3700802103356
Набљудувајте го микроскопскиот свет со овој микроскоп со 400 x зголемување - идеален за почетници. Содржи 15 експерименти за разбирање на материјалите околу нас, со опрема за подготовка на свои примероци. Содржи: 1 Микроскоп, 1 скалпел, 1 пинцета, 2 слајдови со подготвени примероци за набљудување, 3 празни слајдови, 12 мали слајдови со 12 налепници, петриева чинија, илустрирана брошура во боја. Димензии на кутијата: 21.70 x 10.70 x 28.70 cm
ден 1.890,00 со ддв.
Микроскоп со 30 експерименти - Buki France

Микроскоп со 30 експерименти - Buki France

605566121284
Микроскоп од 23 см со леќи, филтри во боја и 3 нивоа на зголемување: x200 / x600 / x1200. Основата и телото на микроскопот се метални, со LED светло за висококвалитетни набљудувања. Содржи: Микроскоп (окулар, тркало за ротација на фокусот), основа, долно осветлување, држач со пинцети, 1 картичка со примерок, 3 слајдови со примероци, 12 празни слајдови, 1 петриева чинија, 1 микро режач, 1 игла, 1 скалпел, 1 пар пинцети, 3 мали шишиња, 2 големи шишиња, 12 ливчиња и 12 етикети.
ден 2.790,00 со ддв.
Close