Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Chipolino

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Слика на BMW X6M 12 волти

BMW X6M 12 волти

ELKBMW181WH
ден 17.200,00 со ддв.
Chipolino AUDI Q7 12V Бела

Chipolino AUDI Q7 12V Бела

ELJAUQ702WH
Се напојува со батерија Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Возраст од 3 години Димензии 121х71х59 Бојата:бела Карактеристики: Со далечински управувач, MP3 плеер Производител: Chipolino
ден 19.500,00 со ддв.
Chipolino AUDI Q7 12V Црвена

Chipolino AUDI Q7 12V Црвена

ELJAUQ703RE
Се напојува со батерија Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Возраст од 3 години Димензии 121х71х59 Бојата:бела Карактеристики: Со далечински управувач, MP3 плеер Производител Чиполино
ден 19.500,00 со ддв.
 Chipolino AUDI Q7 12V Црн

Chipolino AUDI Q7 12V Црн

ЕLJAUQ701BL
Се напојува со батерија Максималната брзина е 5 км на час Максималната тежина на детето е 30 кг Возраст од 3 години Димензии 121х71х59 Бојата:бела Карактеристики: Со далечински управувач, MP3 плеер Производител Чиполино
ден 19.500,00 со ддв.
Chipolino BabuUp2

Chipolino BabuUp2

PZSBU2202CO
Погоден за деца кои можат да стојат стабилно Му помага на детето да стигне до мијалникот или тоалетот Може да се користи како малo столче Лесен за употреба и чист Анти-лизгачки горен капак Материјал против лизгање на основата на платформата што ја одржуваат стабилноста Изработено од високо квалитетни и безбедни материјали.
ден 730,00 со ддв.
Слика на Chipolino BabuUp2 син

Chipolino BabuUp2 син

PZSBU2201NA
Погоден за деца кои можат да стојат стабилно Му помага на детето да стигне до мијалникот или тоалетот Може да се користи како малo столче Лесен за употреба и чист Анти-лизгачки горен капак Материјал против лизгање на основата на платформата што ја одржуваат стабилноста Изработено од високо квалитетни и безбедни материјали.
ден 730,00 со ддв.
Baby Stroller transforming seat "Adora" mist

Chipolino Baby Stroller transforming seat "Adora" mist

KKAD02101MT
Оваа количка е наменета за новороденчиња и деца до 22 кг.
ден 9.950,00 со ддв.
Chipolino First steps зелена боја

Chipolino First steps зелена боја

KPRS01702GR
Погоден за бебиња со тежина до 13 кг, на возраст од 10 - 24 месеци Ширина се прилагодува со тока - од 53 до 60 см Го прегрнува телото на детето, без никаков притисок врз неговиот стомак Ремен за поддршка прилагодлив за должина Направени од 100% безбедни материјали
ден 780,00 со ддв.
Chipolino First steps крем боја

Chipolino First steps крем боја

KPRS01701BE
Погоден за бебиња со тежина до 13 кг, на возраст од 10 - 24 месеци Ширина се прилагодува со тока - од 53 до 60 см Го прегрнува телото на детето, без никаков притисок врз неговиот стомак Ремен за поддршка прилагодлив за должина Направени од 100% безбедни материјали
ден 780,00 со ддв.
Chipolino First steps сива боја

Chipolino First steps сива боја

KPRS01703GY
Погоден за бебиња со тежина до 13 кг, на возраст од 10 - 24 месеци Ширина се прилагодува со тока - од 53 до 60 см Го прегрнува телото на детето, без никаков притисок врз неговиот стомак Ремен за поддршка прилагодлив за должина Направени од 100% безбедни материјали
ден 780,00 со ддв.
Chipolino First steps црвена боја

Chipolino First steps црвена боја

KPRS01901RE
Погоден за бебиња со тежина до 13 кг, на возраст од 10 - 24 месеци Ширина се прилагодува со тока - од 53 до 60 см Го прегрнува телото на детето, без никаков притисок врз неговиот стомак Ремен за поддршка прилагодлив за должина Направени од 100% безбедни материјали
ден 780,00 со ддв.
ELKMBGTR01W

Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG бела

ЕLKMBGTR01W
ден 10.990,00 со ддв.
 Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црвено

Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црвено

ELKMBGTR02R
Овој автомобил управуван со батерии е погоден за секое дете кое ужива во забава и игри. Автомобилот има реален изглед и лесно се контролира од родителите a има можност да биде водено и од самите деца. Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 килограми. Сетот вклучува: Автомобил со батерии Далечински управувач Полнач Детали: Ова е мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да биде контролиран од страна на родителот или може да биде управувано од страна на Батерија: 1 компјутер 12V, 4AH Брзина на автомобилот: 3-8 км на час. Три брзини на далечински управувач Време на полнење на батеријата: 8-12 часа Две отворени врати; Појас за безбедност; Музика, светло, приклучок за картичка MP3 / USB / TF; Мек старт, голема и мала брзина Екран за напојување, прилагодување на јачината на звукот Предни и задни светла; Носете рачка Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно) Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви. Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 100-240V, 50 / 60Hz надвор: 12V DC 700mA (вклучено во комплет).
ден 10.990,00 со ддв.
Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црна

Chipolino Mercedes-Benz GTR AMG црна

ELKMBGTR02B
Овој автомобил управуван со батерии е погоден за секое дете кое ужива во забава и игри. Автомобилот има реален изглед и лесно се контролира од родителите a има можност да биде водено и од самите деца. Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 килограми. Сетот вклучува: Автомобил со батерии Далечински управувач Полнач Детали: Ова е мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да биде контролиран од страна на родителот или може да биде управувано од страна на Батерија: 1 компјутер 12V, 4AH Брзина на автомобилот: 3-8 км на час. Три брзини на далечински управувач Време на полнење на батеријата: 8-12 часа Две отворени врати; Појас за безбедност; Музика, светло, приклучок за картичка MP3 / USB / TF; Мек старт, голема и мала брзина Екран за напојување, прилагодување на јачината на звукот Предни и задни светла; Носете рачка Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно) Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви. Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 100-240V, 50 / 60Hz надвор: 12V DC 700mA (вклучено во комплет).
ден 10.990,00 со ддв.
Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE red

Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE red

ELJPOL02103RE
Димензии: L 115 cm/ W 62 cm/ H 45 cm - Максимална тежина: 13.50 кг - Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 кг - Мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да го контролира родителот или може да го управува детето - Батерии: 1 pc 12V, 4.5AH; - Брзина: 3-5 km/h.; - Три брзини на располагање; - Време на полнење на батеријата: 8-12 часа; - Две врати што се отвараат - Појас за безбедност - MP3 функција и контрола на јачината на звукот, USB / TF слот; - Табла со LED светла и музика; - Полициски аларм и уред за зборување; - Амортизер на задните тркала; - Сите тркала се EVA - помеко возење; - Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно); - Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz; - Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви - Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 220-240 V, 50 / 60Hz надвор: DC 12V, 700mA (вклучено во комплет).
ден 12.490,00 со ддв.
Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE white

Chipolino автомобил на акумулатор SUV POLICE white

ELJPOL02102WH
Димензии: L 115 cm/ W 62 cm/ H 45 cm - Максимална тежина: 13.50 кг - Оваа играчка е погодна за деца над 3 години и тежина до 25 кг - Мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина - автомобилот може да го контролира родителот или може да го управува детето - Батерии: 1 pc 12V, 4.5AH; - Брзина: 3-5 km/h.; - Три брзини на располагање; - Време на полнење на батеријата: 8-12 часа; - Две врати што се отвараат - Појас за безбедност - MP3 функција и контрола на јачината на звукот, USB / TF слот; - Табла со LED светла и музика; - Полициски аларм и уред за зборување; - Амортизер на задните тркала; - Сите тркала се EVA - помеко возење; - Далечински управувач - користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно); - Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz; - Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви - Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер - во: 220-240 V, 50 / 60Hz надвор: DC 12V, 700mA (вклучено во комплет).
ден 12.490,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Electra" white frame - silver

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Electra" white frame - silver

KKEL0211WSL
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за едно дете на возраст не повеќе од 6 месеци и тежина не повеќе од 9 кг. • Транспортерот се користи до 6 месеци за во автомобил или за шетање на бебето. „Електра“, тежинска група 0+ за деца со тежина не поголема од 13 кг.
ден 31.990,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" asphalt

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" asphalt

KKET02102AT
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за деца до 6 месеци и тежина до 9 кг;
ден 25.990,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" carbon

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" carbon

KKET02101CB
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за деца до 6 месеци и тежина до 9 кг;
ден 25.990,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" dhalia

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" dhalia

KKET02105DH
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за деца до 6 месеци и тежина до 9 кг;
ден 25.990,00 со ддв.
 Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Electra" black frame - gold

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Electra" black frame - gold

KKEL0212BGD
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за едно дете на возраст не повеќе од 6 месеци и тежина не повеќе од 9 кг. • Транспортерот се користи до 6 месеци за во автомобил или за шетање на бебето. „Електра“, тежинска група 0+ за деца со тежина не поголема од 13 кг.
ден 31.990,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Electra" black frame - silver

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Electra" black frame - silver

KKEL0213BSL
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за едно дете на возраст не повеќе од 6 месеци и тежина не повеќе од 9 кг. • Транспортерот се користи до 6 месеци за во автомобил или за шетање на бебето. „Електра“, тежинска група 0+ за деца со тежина не поголема од 13 кг.
ден 31.990,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" latte

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "Elite" latte

KKET02103LA
• Количката е погодна за бебиња и деца до 4 години или тежина до 22 години. • Кошницата за новороденчиња е дизајнирана за деца до 6 месеци и тежина до 9 кг;
ден 25.990,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "PIRUET" 360 asphalt

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "PIRUET" 360 asphalt

KKPI02101AT
Оваа количка за бебиња е погодна за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг! Седиштето ротира на 360 степени - за подобрена удобност на бебето и родителите; Сетот вклучува: транспортер, кошница, покривка за стапала, адаптер за автомобилско седиште, мама торба со додатоци за пресоблекувањеНосете креветче за новороденче со душек и покривка за стапала Седиште за автомобил, група 0+ Адаптери за автомобилско седиште Мама торба за додатоци со пресоблекувана.
ден 23.900,00 со ддв.
Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "PIRUET" 360 latte

Chipolino Бебешка количка 3 во 1 "PIRUET" 360 latte

KKPI02102LA
Оваа количка за бебиња е погодна за новороденчиња и деца со тежина до 15 кг! Седиштето ротира на 360 степени - за подобрена удобност на бебето и родителите; Сетот вклучува: транспортер, кошница, покривка за стапала, адаптер за автомобилско седиште, мама торба со додатоци за пресоблекувањеНосете креветче за новороденче со душек и покривка за стапала Седиште за автомобил, група 0+ Адаптери за автомобилско седиште Мама торба за додатоци со пресоблекувана.
ден 23.900,00 со ддв.
Бебешка количка со транспортер до 22 kg "Fama" mocca

Chipolino Бебешка количка со транспортер до 22 kg "Fama" mocca

KKFA02002MO
Наменет за новороденчиња и деца до 4 години со тежина до 22 години. • Седиштето брзо и лесно се префрла во нова корпа. • Лакирана квалитетна ткаенина. • Две позиции на седиштето према родителот или према околината. • Безбедносно тркало од 5 точки со меки влошки. • Потпирачот за грб на седиштето. • Удобна дpшка со регулирање. • Конструкцијата е компатибилна со транспортер кој е вклучен во сетот. Произведени во согласност со барањата на европските стандарди EN1888-1 и EN1888-2. Димензии и тежина: • Тежина на табла со тркалото: 7,10 кг • Тежина на табла без тркало: 4,85 кг • Тежина на седиштето: 4,35 кг
ден 14.809,00 со ддв. ден 8.885,00 со ддв.
Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - black/white

Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - black/white

PRRC02101BW
RACER 4 во 1 ги охрабрува обидите на бебето да ги направи своите први чекори и ја подобрува неговата рамнотежа и координација. Боите и звуците на овој автомобил со играчки и музички панел ја стимулираат креативноста кај детето и ги развиваат негвите вештини за слух и визија. Овој дубак е погоден за деца на возраст од 6 месеци и повеќе со тежина до 12 кг. Мултифункционален производ со 4 различни начини на употреба Горниот дел се одделува и се трансформира во проодувалка Поизведена во согласност со европскиот стандард EN 1273.
ден 5.950,00 со ддв.
 Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - blue

Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - blue

PRRC02102BL
Карактеристики • Наменети за деца над 12 месеци и со тежина до 25 кг; • Додека детето се вози во автомобилот, истиот може да биде управуван од родителот. • Држач за чаша / шише; • Има простор за багаж под седиштето; • Волан со музика; • Музичка кутија со излез за MP3, USB, TF картичка. Потребни се 2 батерии AA / 1.5V за воланот и 4 AA / 1.5V батерии за музичката кутија Батериите не се вклучени во комплетот
ден 5.950,00 со ддв.
PRRC02103PI

Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - pink

PRRC02103PI
Карактеристики • Наменети за деца над 12 месеци и со тежина до 25 кг; • Додека детето се вози во автомобилот, истиот може да биде управуван од родителот. • Држач за чаша / шише; • Има простор за багаж под седиштето; • Волан со музика; • Музичка кутија со излез за MP3, USB, TF картичка. Потребни се 2 батерии AA / 1.5V за воланот и 4 AA / 1.5V батерии за музичката кутија Батериите не се вклучени во комплетот
ден 5.950,00 со ддв.
Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - yellow

Chipolino Дубак "Racer" 4 in 1 - yellow

PRRC02105YE
Карактеристики • Наменети за деца над 12 месеци и со тежина до 25 кг; • Додека детето се вози во автомобилот, истиот може да биде управуван од родителот. • Држач за чаша / шише; • Има простор за багаж под седиштето; • Волан со музика; • Музичка кутија со излез за MP3, USB, TF картичка. Потребни се 2 батерии AA / 1.5V за воланот и 4 AA / 1.5V батерии за музичката кутија Батериите не се вклучени во комплетот
ден 5.950,00 со ддв.
Close