Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Ever Earth

Нашата визија е да ги научиме родителите и децата повеќе за животната средина во којашто живееме. Затоа сакаме сите производи на EverEarth и целата наша деловна структура да се поврзува со идејата за одржливост. Нашите играчки се направени од одржливи материјали, FSC® (C106741) - сертифицирано дрво.EverEarth е посветена на зачувување на нашите шуми, а нејзините активности ја вклучуваат и кампањата „Засади дрво“. Нашиот тим работи на понатамошно развивање на структурата на нашата компанија и да ја направи позелена и поодржлива. За да се постигне оваа цел, ние користиме пакувања што се рециклираати коишто се направени од 80% рециклирана хартија, се грижиме испораката на играчките да е еколошка, се трудиме да ја користиме природната енергија на сонцето со помош на соларни ќелии, и многу многу повеќе. EverEarth сака да ги инспирира децата и родителите да бидат поблиску до природата, бидејќи одржливоста и еколошката свест не засегаат сите нас.

 

Здравје

Ние се грижиме за детското здравје. Затоа нашите играчки се направени исклучиво од одржливи, еколошки материјали. Тоа ни овозможува да се осигураме дека не се користат штетни хемикалии и ја гарантираме безбедноста на вашите деца. Исто така ние се стремиме да ја заштитиме мајката природа секој ден, и со години водиме кампањи да ги заштитиме нашите шуми.

 

Семејство

Најдоброто нешто кај семејството е да ја делиш љубовта, среќата и забавата. Затоа нашите играчки се фокусираат на овозможување на заеднички игри. Нашата цел е заедно да научиме за одржливоста, да направиме нешто заедно за да допринесеме за позелена околина, и да креираме убави спомени заедно.

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Табла за цртање

Табла за цртање

6923619436791
Возраст: 3+
ден 1.290,00
Триаголник со активности

Триаголник со активности

6923619409344
Овој триаголник со активности му нуди на вашето дете широк спектар на начини за истражување на боите и формите, зајакнувајќи ги неговите/нејзините моторички вештини преку игра. Оваа мултифункционална играчка има дрвен лавиринт, лавиринт за моторички вештини, ротирачки елементи и многу шарени дрвени блокови во сите видови и облици. Триаголникот со активности исто така е и лесно пренослив, така што вашите деца можат да играат со него во секое време и насекаде, откривајќи го светот на боите и формите.
ден 1.650,00
Воз за отпад за рециклирање

Воз за отпад за рециклирање

6923619436562
Возраст: 3+
ден 790,00
Моторичка игра - Забава со цвеќиња

Моторичка игра - Забава со цвеќиња

6923619408958
Атрактивните форми, мазните површини и подвижните делчиња се погодни за потребата на децата да учат преку допир и да ги вежбаат моторичките вештини.
Возраст: 1+
ден 1.690,00
Играчка за удирање со чеканче

Играчка за удирање со чеканче

6923619437309

Оваа играчка ќе ги држи децата зафатени со часови.
Вклучува цврст дрвен чекан со кој парчињата се удираат надолу, а потоа едноставно свртете ја од другата страна и забавта може да продолжи!
Светлите бои го задржуваат вниманието на детето и помагаат да се изгради концентрација.
ден 1.190,00
Activity walker

Activity walker

EE30949
Децата се маѓепсани од лавиринтот со перли, ксилофонот со чекан, четвороделната променлива сложувалка со животни, лавиринтот со клинче, сортирачот на форми од три дела, тркалачкиот пренос. Тркалата и скриениот простор за складирање со мрежа, ја прават оваа играчка многу практична.
ден 4.851,00
50 парчиња од дрво во разни форми

50 парчиња од дрво во разни форми

6923619425696
50 квалитетни мазни парчиња од дрво во различни големини, форми и бои можат да ја зголемат креативноста на вашето дете и умешноста да гради нешта коишто ќе ги замисли.
ден 1.590,00
Сортирач на форми

Сортирач на форми

6923619425825
10 крупни дрвени блокови во различни форми и бои. Возраст: 12+
ден 1.290,00
Мојата прва коцка со активности (5-1)

Мојата прва коцка со активности (5-1)

901

Повеќефунционална играчка со 5 различни вида на активности.
Димензии: 20 x 20 x 20 cm
Материјал: Дрво/Wood
Возраст: 18м+
ден 3.290,00
Мојата прва коцка со активности (5-1)

Мојата прва коцка со активности (5-1) - Пастел

6923619437729

Повеќефунционална играчка со 5 различни вида на активности.
Димензии: 20 x 20 x 20 cm
Материјал: Дрво/Wood
Возраст: 18м+
ден 3.290,00
Сортер за форми - Дрво - Пастел (Lifestyle Collection)

Сортер за форми - Дрво - Пастел (Lifestyle Collection)

6923619437835
Сортер за форми во форма на дрво. Го прави играњето забавно и им помага на децата да научат да распознаваат различни форми и бои.
Возраст: 1+
ден 1.890,00
Дрвена играчка „Градина“ - 5 во 1

Дрвена играчка „Градина“ - 5 во 1

6923619409689
Преку играњето со оваа играчка се подобруваат координацијата и моторичките вештини кај децата.
Возраст: 18+
ден 4.290,00
Воз од дрво (Фарма)

Воз од дрво (Фарма)

6923619435909
Овој сет од 25 парчиња содржи шини, воз, знаци и други делови од фарма. Дизајниран да биде привлечен и возбудлив за младите умови и компатибилен со речиси сите други системи на дрвени возови, нуди бескрајни можности за креативна игра.
ден 1.890,00
Воз од дрво “Осумка“ Бренд: Ever Earth

Воз од дрво “Осумка“

6923619436647
Возраст: 3+
ден 2.890,00
Drveni blokovi za uchenje formi, bukvi i boi

Дрвени блокови за учење форми, букви и бои

6923619437262
Овој мултифункционален сет со дрвени блокови, содржи 80 парчиња со различни бои, форми, букви и слики.
Содржи и торбичка за чување на блокчињата.
Совршен е за учење, градење, редење, сортирање и креирање на рзлични форми, а може и лесно да го носите со себе.
ден 1.890,00
Drvena kolichka so kocki (formi,bukvki,boi)

Дрвена количка со коцки (Букви, бои, форми)

6923619437217
Со помош на триесетте шарени коцки, децата ќе можат да ги научат буквите од англиската азбука, формите, боите, нови зборчиња, броевите и уште многу други нешта.
ден 4.790,00
Дрвени блокчиња за стимулација на раниот развој

Дрвени блокчиња за стимулација на раниот развој

457689
Го поттикнуваат развојот на сетилата и координацијата на рацете и очите низ игра.
ден 790,00
Ксилофон EverEarth

Ксилофон EverEarth

6923619426020
Дрвен ксилофон со осум обоени метални плочки.
ден 1.290,00
Рампа со колички Бренд: Ever Earth

Рампа со колички

6923619409429

Оваа наградувана рампа со колички го задржува вниманието на децата.
Помага да се изгради концентрација.
Возраст: 18+
ден 1.890,00
Од гасеница до пеперутка

Од гасеница до пеперутка

6923619426747
Оваа ротирачка сложувалка ги учи децата за животот на пеперутката. Секоја слика покажува фаза од развојот: од ларва до разиграна пеперутка.
ден 890,00
Дрвен часовник со форми и бои

Дрвен часовник со форми и бои

6923619437293

Оваа играчка е совршена за на вашето дете да му помогне во разбирањето на времето и да кажува колку е часот.
Бројот за секој час е направен во вид на различна форма и боја, што помага во распознавањето на формите.
ден 1.190,00
Кујна - EverEarth

Кујна - EverEarth

EE33757
Дрвена кујна што ќе ја поттикне готвачката креативност кај вашето дете. Обоена со светли бои, оваа кујна има разни работни површини, чешма, мијалник, две плочи за готвење и фурна, која сигурно ќе ги подготви сите јадења совршено. На овој начин, децата можат да испробаат нови рецепти и да готват за своето семејство, пријатели и играчки.
ден 5.900,00
Close