Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

GALT

КВАЛИТЕТНИ, РАЗВОЈНИ И КРЕАТИВНИ ИГРАЧКИ.

Galt има долга историја на производство на квалитетни играчки, сакани од многу генерации родители и деца. Galt инспирираат да учат преку игра и се дизајнирани да бидат забавни, шарени и имагинативни, истовремено поддржувајќи ги сите области на развојот на децата. Од истражувањето на новороденчињата на текстурите и звуците, играјќи со иновативната „Playnest“ до амбициозниот научник што ги спроведува своите први експерименти со помош на едицијата „Истражи и откриј“, Galt играчките растат со вашето дете.

Сите производи на Galt се во согласност со, или ги надминуваат тековните регулативи за безбедност на играчките (првенствено BS EN71 и HD271 / BS EN50088), а сите ги носат ознаките CE и ознаката Lion BS5665 за вашa целоснa сигурност во квалитетот.

Исто така, многу производи се препорачани од  Good Toy Guide, а нашите научни комплети за истражување и откривање  беа добитници на Progressive Preschool Award for the Best Preschool STEM Range за 2019 година.

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Жаба во кутија

Жаба во кутија

5011979523280
Мека забавна верзија на класичната играчка Џек-во-кутија - подигнете го капакот и жабата веднаш скока од кутијата. Играта на појавување може да се повторува одново и одново. Жабата ќе крцка и ќе штрака; капакот на кутијата има подлога со крин чиишто ливчиња се рапави и со различни текстури што треба да се истражат. Мека е и безбедна, а навлаката на кутијата и капакот може да се перат во машина. Соодветна за возраст од 9 месеци до 2 години.
ден 1.840,00
Гнездо фарма

Гнездо фарма

5011979558046
Уникатна комбинација на меко место за одмор и самостојна средина за игра за бебиња и мали деца.Триаголниот прстен на надувување покриен со ткаенина обезбедува дополнителна странична поддршка за бебето за време на одмор и игра. Околу Playnest®, има 8 мулти-сензорни одлики за стимулирање на допир, визија и слух. Playnest® е исто така одлично место за седење на бебето додека тоа игра со други играчки. Ткаенината има мек ватиран центар и се пере во машина. Доделен статус „Препорачан“ од Водичот за добри играчки. 0 месеци до 3 месеци и нагоре
ден 2.980,00
Гнездо и гимнастика Фарма

Гнездо и гимнастика Фарма

5011979558077
Мека мулти-сензорна околина со забавна сцена на фарма околу Playnest® и вежбална како небото горе. Playnest® е прстен на надувување, покриен со ткаенина, кој го поддржува бебето за време на играта. Има текстури и звуци за истражување во 4-те играчки за вежбање и 8-те активности околу Playnest®. И координацијата на рацете и очите и манипулативните вештини се охрабруваат така што Playnest® & Gym ќе играат важна улога во физичкиот развој и играта на бебето. Навлаките на Playnest® & Gym и меките играчки се перат во машина. За возраст од 0 до 12 месеци
ден 5.750,00
Магнетна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

Магнетна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

5011979580306
Изведете чудесни магнетни трикови, тестирајте ја моќта на магнетните сили и придвижете тркачки автомобил како со магија!
ден 1.100,00
СИЛИ (Комплет со експерименти) - Gal

СИЛИ (Комплет со експерименти) - Galt

5011979582379
Ставете ја гравитацијата на тест, експериментирајте со брзините на автомобил на навивање, придвижете брод со помош на воздух и направете ховеркрафт!
ден 1.100,00
Џиновска научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

Џиновска научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

5011979592217
Истражете го неверојатниот свет на науката и откријте фасцинантни факти со оваа џиновска научна лабораторија.
ден 2.570,00
Научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

Научна лабораторија (Комплет со експерименти) - Galt

5011979579492
Сет со научни експерименти за деца којшто го охрабрува научното размислување и раното STEM учење. Направете пловечки дух, калеидоскоп со епрувета и топка што скока. Играјте застрашувачка игра со ползење по кожата, откријте како да редите различно обоени течности и да направите лава! Вклучува книга од 32 страни со комплетно опишани 20 забавни експерименти. Содржи 3 епрувети, очила, кристали за топка што скока и калап за правење на топката, лупа, боја за храна, пипета, слајм, pH скала, бележник, налепници од хартија. Оваа Научна лабораторија е дел од едицијата Истражи и откриј, којашто е добитник на 2019 Progressive Preschool Award for Best Preschool STEM Range. Соодветно за деца над 6 години. Се препорачува надзор од возрасен секогаш кога децата играат со оваа играчка. Предупредување: Не е соодветно за деца помали од 3 години. Содржи ситни делови. Постои опасност од голтање и задушување. Безбедност: Сите производи на Galt се тестирани според најстрогите стандарди за безбедност на играчките и ги задоволуваат сите регулативи на ЕУ.
ден 1.100,00
Close