Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Hape

Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.

Види како Табела Листа
Подреди по
Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

Е3766
Луксузен комплет од 70 делови и локомотива што се движи на батерии.
ден 9.490,00 со ддв.
Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764

Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764

6943478029750
Прекрасен железнички комплет од 50 делови за превоз на патници и на товар. Комплетот вклучува шини, локомотива, вагони, борови дрвја и други додатоци. Доаѓа во своја кутија за складирање, којашто станува дел од сценографијата. Со деловите коишто се прилагодени за мали раце, децата можат да изградат сопствен град. Оваа играчка помага да се развие координација на рацете и очите и просторната свесност, а е одлична и за стимулирање на играњето улоги, комуникацијата, креативните замисли и создавањето сопствени приказни. Овој комплет е компатибилен со сите поважни сетови на возови со шини и може да се комбинираат. НАГРАДИ: Номинирана за Top10 Toys 2020; номинирана за Golden Rocking Horse Awards 2020 година во Германија, Финалист на ASTRA 2020 Best Toys for Kids Awards. Димензии на производот: 50 x 80 x 14 cm. Димензии на кутијата: 32 x 21,5 x 23,5 cm. Материјал: Дрво,пластика Возраст: 3 г. и понатаму Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 3.890,00 со ддв.
Гранд пијано (Црно) - Hape

Гранд пијано (Црно) - Hape

6943478008892
Ова гранд пијано е совршен почетен инструмент за малите музичари со голема желба да свират. Ова пијано со 30 клавиши е совршена комбинација на елегантен класичиен изглед и функционален музички инструмент прилагоден за деца. Изработено од дрво. Димензии: 50 x 52 x 60 cm Возраст: 3г+ Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 8.790,00 со ддв.
Гранд пијано (розево) - HAPE

Гранд пијано (розево) - HAPE

6943478008885
Ова гранд пијано е совршен почетен инструмент за малите музичари со голема желба да свират. Ова пијано со 30 клавиши е совршена комбинација на елегантен класичиен изглед и функционален музички инструмент прилагоден за деца. Изработено од дрво. Димензии: 50 x 52 x 60 cm Возраст: 3г+ Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 8.790,00 со ддв.
Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

6943478019485
Електронско пијано со класичен изглед и извонреден резонантен звук.
ден 10.490,00 со ддв.
Дрвена кујна со додатоци (Hape Е3145)

Дрвена кујна со додатоци (Hape Е3145)

E3145
Совршена дрвена кујна за малите готвачи. Со нејзиниот реалистичен изглед, таа ќе им помогне на децата целосно да се соживеат со играта.
ден 14.490,00 со ддв.
Табла за пишување - Hape

Табла за пишување - Hape

6943478010024
Сликајте, пишувајте или цртајте со креда. Оваа двострана дрвена табла со прилагодлива висина има место за сè. Вклучува: 3 чаши за боја, двострана табла за пишување со креди, магнетна табла и ролна од хартија. Висината се прилагодува од 95 до 110 cm. Возраст 3+ Димензии 48 x 40 x 106 cm Материјал Дрво, бои на водена база, AБС, ПП, ПЕ
ден 4.490,00 со ддв.
Дом за семејството кукли - Hape

Дом за семејството кукли - Hape

6943478018402
Безвремена играчка што ќеја поттикне детската фантазија.
ден 11.290,00 со ддв.
Куќичка за кукли со мебел - Hape Е3401

Куќичка за кукли со мебел - Hape Е3401

6943478005679
Безвремена играчка што ќе ја поттикне детската фантазија
ден 9.490,00 со ддв.
FAST FLIP RACETRACK - Hape

FAST FLIP RACETRACK - Hape

E0438
Димензии: L: 31.7, W: 7.9, H: 28.3 cm
ден 1.490,00 со ддв.
Тркачка патека - Hape E3734

Тркачка патека - Hape E3734

6943478025400
РЕАЛИСТИЧНА ТРКАЧКА ПАТЕКА: Сетот вклучува детална зграда, два тркачки автомобили, воз со два вагони, две фигурини, осум закривени и пет прави делови за патеката, три алатки за одржување, две знамиња, скали и пет шини. ЦЕЛОСНО ИСКУСТВО: Оваа тркачка патека е одлична за поттикнување на креативноста и стимулирање на фантазијата, нудејќи многу можности за раскажување приказни. РАЗВОЈ НА ВЕШТИНИ: Помогнете му на вашето дете да ги развие социјалните и моторичките вештини, додека ужива во играњето со оваа прекрасна патека за трки. ИГРАЈТЕ ИНДИВИДУАЛНО ИЛИ КОМБАНИРАЈТЕ: Може да се конструира како што е прикажано на фотографиите, но и да се комбинира со други сетови со возови и шини. БЕЗБЕДНА ИГРА: Издржлива и безбедна за децата, оваа играчка е направена од дрво и од еколошка растителна пластика, изработена од шеќерна трска. Димензии на производот: 64 x 12 x 60 cm
ден 3.790,00 со ддв.
Масичка со активности - Авантура во џунглата - Hape

Масичка со активности - Авантура во џунглата - Hape

6943478021792
Истражете ја џунглата и нејзините животни со оваа масичка со активности. Возете го возот низ лаковите и направете птиците да летаат. Но, внимавајте на дрските мајмуни кои се обидуваат да го блокираат патот! Димензии: 60 x 40 x 69 cm
ден 5.490,00 со ддв.
BEAUTY BELONGINGS - Hape

BEAUTY BELONGINGS - Hape

E3014
Играњето на улоги е од исклучителна важност за правилен раст и развој на децата.
ден 1.390,00 со ддв.
Сложувалка СОНЧЕВИОТ СИСТЕМ - Hape

Сложувалка СОНЧЕВИОТ СИСТЕМ - Hape

6943478024014
Со двостран едукативен постер, планети од дрво и сонце што свети.
ден 1.590,00 со ддв.
 Конструктор патека за топчиња - Quadrilla (Hape E6020)

Конструктор патека за топчиња - Quadrilla (Hape E6020)

6943478021105
Помага да се развие просторното размислување и разбирањето на основните принципи на науката, технологијата, инженерството, уметноста и математиката. Исто така, ќе ги развие когнитивните способности кај вашето дете и ќе го подобри нивното разбирање за причинско-последичните врски.
ден 4.390,00 со ддв.
Конструктор патека за топчиња БЕГСТВО ОД ЗАМОКОТ - Quadrilla (Hape E6019)

Конструктор патека за топчиња БЕГСТВО ОД ЗАМОКОТ - Quadrilla (Hape E6019)

6943478021112
Помага да се развие просторното размислување и разбирањето на основните принципи на науката, технологијата, инженерството, уметноста и математиката. Исто така, ќе ги развие когнитивните способности кај вашето дете и ќе го подобри нивното разбирање за причинско-последичните врски.
ден 4.890,00 со ддв.
Џебна лулашка - Hape

Џебна лулашка - Hape

6943478021259
Оваа џебна лулашка, ја претвора природата во игралиште. Откако ќе се постави помеѓу две јаки дрвја, таа овозможува забавно лулање или место за седење на децата. Издржува тежина до 100 кг.
ден 1.390,00 со ддв.
Голема коцка со активности - Hape

Голема коцка со активности - Hape

6943478008915
Шарена коцка со активности којашто ќе го држи вниманието на малите деца со часови.
ден 7.900,00 со ддв.
Музичка масичка (Magic Touch) - Hape

Музичка масичка (Magic Touch) - Hape

6943478030282
Како и неограничените можности на самата музика, оваа музичка масичка со активности нуди безброј музички искуства за вашето дете. Произведена со наградуваната технологија Magic Touch, таа ја става музиката на дофат на малите деца. Едноставно, допрете ја дрвената површина за да експериментирате со звуците. 22-те опции со инструменти и 3 режими на игра го охрабруваат вашето бебе да истражува и да создава свои музички композиции. Во режим на учење, вашето малечко може да открие имиња на инструменти, бои и многу повеќе. Смешниот режим ги активира многуте звучни ефекти, така што играњето со оваа масичка никогаш не станува досадно. Ногарките можат да се извадат и масичката да се користи како подна играчка за бебиња. Со толку многу начини на игра, оваа музичка масичка ќе биде фаворит во семејството!
ден 5.190,00 со ддв.
Масичка со воз и шини ЛОКОМОТИВА - Hape

Масичка со воз и шини ЛОКОМОТИВА - Hape

6943478032811
Сега можете да бидете машиновозач и да седите на контролната табла со забавни светлосни и звучни ефекти, или да ги поставите шините и да го возите малиот воз на масата за играње! Кога ќе завршите со играта, можете сите делови да ги складирате во масата и да ја лизнете во основата за да заштедите простор. Димензии на производот: 125 x 63 x 59 cm Димензии на пакувањето: 85 x 18 x 63 cm Материјал: Дрво
ден 12.490,00 со ддв.
Комплет за на плажа - Hape

Комплет за на плажа - Hape

6943478031074
Овој симпатичен комплет за играње на плажа и во песок е и визуелно пријатен и практичен. Комплетот вклучува кофа што може да се склопи, лопата, калап за песок во вид на риба и платнена торба. Водоотпорната кофа служи за носење на вода и песок. Кофата и торбата имаат привлечен дизајн со морски мотиви. Димензии: 18 x 18 x 3 cm
ден 690,00 со ддв.
Сензорен воз - Hape

Сензорен воз - Hape

6943478021754
Овој музички комплет e вистинско уживање за детските сетила! Стимулирајте ги видот, чувството за допир и слухот на вашето дете, со овој привлечен сет со воз и шини. Вклучува шина-ксилофон, шини со бои од виножито, тропалка, разнобојна лоломотива, блокче во вид на лак и огледало. Соодветно е за возраст: 18м+ Материјал: Дрво, метал, пластика
ден 1.890,00 со ддв.
Мојата прва музичка проодувалка - Hape

Мојата прва музичка проодувалка - Hape

6943478031104
Помогнете им на вашите малечки да ги направат своите први чекори со стил, со оваа прекрасна музичка проодувалка. Погледнете како им светнуваат лицата додека почнуваат да одат и слушаат музика што свири додека одат! Со прилагодлива брзина, оваа количка исто така има и тапан, ксилофон и три дрвени блокчиња што се вртат. Музиката се произведува механички и може да се вклучува и исклучува. Не се потребни батерии.
ден 3.890,00 со ддв.
Играчка за во бања МУЗИЧКА ФОНТАНА СО КИТОВИ - Hape

Играчка за во бања МУЗИЧКА ФОНТАНА СО КИТОВИ - Hape

6943478031067
Направете го капењето магично со оваа прекрасна фонтана со музички китови! Изберете помеѓу гледањето фонтани што танцуваат на музиката, или играјте со секој кит како со дирки од пијано! Едноставно, поставете ја на дното на кадата со подлогата за вшмукување. Потребни се батерии (не се вклучени во комплетот).
ден 2.190,00 со ддв.
Играчка за во бања МЕЧЕ СО ЧАМЕЦ - Hape

Играчка за во бања МЕЧЕ СО ЧАМЕЦ - Hape

6943478031050
Направете го капењето забава со овој прекрасен глисер со мече! Повлечете го мечето назад и бродот ќе почне да се движи низ водата, влечејќи го мечето додека не стигне безбедно до бродот.
ден 690,00 со ддв.
Моето подвижно ателје - Hape

Моето подвижно ателје - Hape

6943478010031
Оваа пренослива табла ги држи малите уметници зафатени со часови. Едната страна е магнетна за пишување со маркер, а другата страна е црна, за пишување со креди. Вклучува: двострана табла со држач, 2 креди, 1 бришач, 1 парче магнетна дрвена форма.
ден 2.590,00 со ддв.
Воз на соларна енергија со шини - Hape

Воз на соларна енергија со шини - Hape

6943478021655
Зачекорете во иднината со овој комплет шини на соларна енергија. Локомотивата има свој соларен панел што произведува доволно електрична енергија за напојување на нејзините светла. Број на парчиња: 37 (Забелешка: возот нема погон на соларна енергија) Материјал: Дрво, пластика Димензии: 62 x 44 x 15 cm
ден 2.590,00 со ддв.
Голема железничка станица - Hape

Голема железничка станица - Hape

6943478021723
Ајде сите качувајте се на возот! Овој комплет со железничка станица на две нивоа, им овозможува на децата да ги искусат сите возбудувања на една голема градска железница. Натерајте го вашиот патник да купи билет, возете го лифтот и брзајте да го фатите брзиот воз. Вклучува снимач за соопштенија на станицата, проектор за дестинација и светло. Број на делови: 49 Материјал: Дрво, пластика
ден 5.970,00 со ддв.
Воз со локомотива на батерии - Hape

Воз со локомотива на батерии - Hape

6943478018310
ден 1.550,00 со ддв.
Дрвен комплет со музички играчки - Hape

Дрвен комплет со музички играчки - Hape

6943478019027
Вашето дете ќе може да прави прекрасна музика и да ги истражува звуците и ритамот. Овој иновативен комплет од Hape содржи 5 коцки коишто претставуваат различни музички инструменти: ксилофон, барабан, чинела, тропалка и стругало. Детето може да си ги распоредува коцките по сопствена желба. Играњето со оваа играчка ја стимулира фината моторика и ги развива слухот и музикалноста. Содржи 5 коцки - музички инструменти и палка за свирење.
ден 1.890,00 со ддв.
Close