Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Меки играчки

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Sensilo Мека играчка за редење - Dog

Sensilo Мека играчка за редење - Dog

SILLO-3091
На вашето дете никогаш нема да му биде здодевно со Sensilo меката играчка за редење - Dog.
Оваа играчка ја поттикнува и развива креативноста на детето.
Различната големина на прстените на кучето може да бидат наредени по размичен редослед, шарените елементи му помагаат на детето да ги научи боите и формите.
ден 500,00 со ддв. ден 350,00 со ддв.
Жаба во кутија

Жаба во кутија

5011979523280
Мека забавна верзија на класичната играчка Џек-во-кутија - подигнете го капакот и жабата веднаш скока од кутијата. Играта на појавување може да се повторува одново и одново. Жабата ќе крцка и ќе штрака; капакот на кутијата има подлога со крин чиишто ливчиња се рапави и со различни текстури што треба да се истражат. Мека е и безбедна, а навлаката на кутијата и капакот може да се перат во машина. Соодветна за возраст од 9 месеци до 2 години.
ден 1.840,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Butterfly

Sensilo Спирална играчка - Butterfly

SILLO-3099
Прекрасна мека играчка што ќе предизвика насмевка кај вашето бебе!
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Lion

Sensilo Спирална играчка - Lion

SILLO-3100
Прекрасна плишана жирафа со прикачени играчки и огледалце што ќе предизвика насмевка на секое дете.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Мојата прва книга со куклички - Galt

Мојата прва книга со куклички - Galt

5011979565150
Комплет од 5 кукли за на прсти и мека книга од 6 страници со џеб за секоја кукла. Смешните, шарени кукли за на прсти ќе го охрабрат бебето да се фокусира на различни растојанија додека ги следи движењата на прстите. Како што се развива бебето, ставајте ги куклите во џебовите на меката книга и разговарајте за животните и нивните домови. Се пере во машина. Возраст: 0 месеци до 2 години
ден 990,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Giraffe

Sensilo Спирална играчка - Giraffe

SILLO-3101
Прекрасна плишана жирафа со прикачени играчки и огледалце што ќе предизвика насмевка на секое дете.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Elephant

Sensilo Спирална играчка - Elephant

SILLO-3102
Време е за игра со синото слонче!
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Lamb

Sensilo Спирална играчка - Lamb

SILLO-3103/3390
Две прекрасни јагниња се главната улога на спиралната играчка.
Тие ќе го привлечат вниманието на бебето.
Со оваа играчка бебето ги развива чувството на добир и јачината на зафат.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Tiger

Sensilo Спирална играчка - Tiger

SILLO-3098
Прекрасна мека играчка што ќе предизвика насмевка кај вашето бебе
ден 900,00 со ддв.
Меки коцки

Меки коцки

5011979312518
6 меки коцки обложени со ткаенина со колоритни слики на животни. Меки и безбедени, идеални за стискање, фрлање и градење. Можност да се сложат 12-те парови животни и да се придружуваат по патеката. Се пере во машина. Наградена со статус „Препорачан“ од Водичот за добри играчки. Спакувано во ПВЦ торба со рачка за носење. Препорачана за возраст од 6 месеци до 9 месеци и натаму Материјал Текстил
ден 1.340,00 со ддв.
BATTAT ПЛИШАНА ИГРАЧКА РАКУН

BATTAT ПЛИШАНА ИГРАЧКА РАКУН

312047
Плишана играчка Ракун која со притисок на стомачето ги слуша Вашите зборови и ги повторува со свој смешен специфичен глас.
ден 1.890,00 со ддв.
BATTAT ПЛИШАНА МУЗИЧКА ИГРАЧКА ЗЕБРА ХАРМОНИКА

BATTAT ПЛИШАНА МУЗИЧКА ИГРАЧКА ЗЕБРА ХАРМОНИКА

312038
Плишана Зебра- хармоника.
ден 2.390,00 со ддв.
CHICCO ГЛОДАЛКА ИГРАЧКА СЛОНЧЕ ПРВИ АКТИВНОСТИ

CHICCO ГЛОДАЛКА ИГРАЧКА СЛОНЧЕ ПРВИ АКТИВНОСТИ

723750000
Погодно од 3 месеци
ден 990,00 со ддв.
CHICCO ИГРАЧКА ЗА КОЛИЧКА KOALA'S FAMILY

CHICCO ИГРАЧКА ЗА КОЛИЧКА KOALA'S FAMILY

100590000
Смешна играчка во форма на коала, лесно се прицврсува на заштитната пречка од количката, на корпата или транспортерот.
ден 1.170,00 со ддв.
CHICCO ЈАГНЕ МУЗИЧКО FIRST LOVE

CHICCO ЈАГНЕ МУЗИЧКО FIRST LOVE

793900000
Јагне Лили ноќно светло и мелодии
ден 1.390,00 со ддв.
CHICCO МОЈАТА ПРВА КУКЛА EMILY

CHICCO МОЈАТА ПРВА КУКЛА EMILY

794200000
Наменета од раѓање
ден 1.290,00 со ддв.
CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ NEXT 2 STARS

CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ NEXT 2 STARS (Повеќе бои)

764720000
Возраст: 0+
ден 2.550,00 со ддв.
CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ РОЗЕ

CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ РОЗЕ

801510000
Возраст: 0+
ден 2.290,00 со ддв.
CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ СИНО

CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ СИНО

801522000
Возраст: 0+
ден 2.290,00 со ддв.
INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА КРАВА

INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА КРАВА

115049
Погодно од 0 месеци
ден 590,00 со ддв.
INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ

INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ

115048
Погодно од 0 месеци
ден 590,00 со ддв.
INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА СО ОГЛЕДАЛО СПАРК

INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА СО ОГЛЕДАЛО СПАРК

005053
Погодно од 0 месеци
ден 590,00 со ддв.
VTECH ЕДНОРОГ COLOURFUL CUDDLES

VTECH ЕДНОРОГ COLOURFUL CUDDLES

80528103
Наменето за новороденчиња и поголеми деца.
ден 1.590,00 со ддв.
VTECH МАЈМУНЧЕ SWING & SING

VTECH МАЈМУНЧЕ SWING & SING

80513403/3780
Свирете, играјте со ова прекрасно мајмунче дизајнирано да промовира и развива сензорна свест кај детето.
ден 1.290,00 со ддв.
VTECH СЛОНЧЕ CRAWL WITH ME

VTECH СЛОНЧЕ CRAWL WITH ME

80533203/3823
15 возбудливи мелодии и 3 песни.
ден 2.990,00 со ддв. ден 2.392,00 со ддв.
Kikka Boo Играчка вертикална спирала - Hedge the hog (Повеќе бои)

Kikka Boo Играчка вертикална спирала - Hedge the hog (Повеќе бои)

55324
Димензии: 28cm.
ден 590,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

55492
Димензии на производот: 24cm.
ден 440,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

55496
Димензии на производот: 24cm.
ден 420,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55988
Димензии на производот: 23cm
ден 380,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55347
Димензии на производот: 22cm
ден 720,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55348
Димензии на производот: 22cm
ден 720,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Love Rome

55969
Димензии: 27x23cm.
ден 290,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Raffy giraffe family

Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Raffy giraffe family

55346
ден 400,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка огледалце - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка огледалце - Love Rome

55970
Димензии: 28cm
ден 430,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

55491
Димензии на производот: 15 cm
ден 320,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

55495
Димензии на производот: 15 cm
ден 320,00 со ддв.
Kikka Boo Метро за мерење на висина - Love Rome

Kikka Boo Метро за мерење на висина - Love Rome (Повеќе бои)

55490
За мерење на деца со максимална висина до 1,60cm.
ден 650,00 со ддв.
Проектор пеперутка

Проектор пеперутка

30895
Проекторот е наменет за дечиња од самото раѓање и е 100% безбеден за дечињата.
ден 1.000,00 со ддв.
CHICCO ПЛИШАНА ИГРАЧКА LAMPO 44 CATS

CHICCO ПЛИШАНА ИГРАЧКА LAMPO 44 CATS

099351000
ПЛИШАНА ИГРАЧКА LAMPO 44 CATS CHICCO Прицврстете го копчето на Вашиот чевел. Врзете го Вашиот чевел.
ден 1.790,00 со ддв.
ПЛИШАНА ИГРАЧКА MILADY 44 CATS CHICCO

ПЛИШАНА ИГРАЧКА MILADY 44 CATS CHICCO

099371000
ПЛИШАНА ИГРАЧКА MILADY 44 CATS CHICCO
ден 1.790,00 со ддв.
CHICCO НИГА MAGIC MILADY 44 CATS

CHICCO KНИГА MAGIC MILADY 44 CATS

099380000
Албум за боење со одличен маркер.
ден 990,00 со ддв.
CHICCO КНИГА MAGIC LAMPO 44 CATS

CHICCO КНИГА MAGIC LAMPO 44 CATS

099360000
Албум за боење со одличен маркер.
ден 990,00 со ддв.
Зајче

Зајче

А06
Рачно изработено зајаче, толку слатко што ќе ја привлече сечија насмевка
ден 700,00 со ддв.
Зајче

Зајче

А08
Зајче со цветно венче. Преслатко, нели?
ден 650,00 со ддв.
Зајчица

Зајчица

А16
Погледнете ја оваа мила зајачица, рачно изработена со многу љубов и внимание
ден 1.000,00 со ддв.
Ирвас

Ирвас

А04
Прекрасен подарок за под новогодишната елка за Вашите најсакани.
ден 900,00 со ддв.
Мече

Мече (Повеќе бои)

А05
Ова симпатично мече, сака да гушне некое дете. Нели е преслатко?
ден 900,00 со ддв.
Мила зајчица (Повеќе бои)

Мила зајчица (Повеќе бои)

A03
Рачно изработено зајаче, толку слатко што ќе ја привлече сечија насмевка
ден 1.000,00 со ддв.
Овцички

Овцички (Повеќе бои)

А14
Мали и мили пријателчиња, кои се разликуваат само во начинот на изработка на нивната волна
ден 900,00 со ддв.
Панда

Панда

А09
Преслатка панда, создадена за малите детски рачиња
ден 600,00 со ддв.
Пингвинче

Пингвинче

А12
Кое детенце ќе го гушка ова симпатично пингвинче?
ден 800,00 со ддв.
Стоногалка

Стоногалка

А11
Прекрасна шарена стоногалка. За малите обожаватели на уникатни и забавни играчки
ден 700,00 со ддв.
Џиновска мека книга

Џиновска мека книга

5011979523501/4029
Колоритна книга од текстил со осум големи страници со текстури и активности. Со материјал којшто крцка под секоја мека обложена страница. Карактеристиките вклучуваат крилја што крцкаат, крзнено тело, сјајни крилја, сатенски точки, лист што ѕирка, пискави листови на цвет, куќичка на полжав со точки, огледало како сонце. Се пере во машина. 3-6 месеци и нагоре
ден 1.100,00 со ддв.
Комплет од 3 мини сензорни топки - Rubbabu (Возраст 2 г+)

Комплет од 3 мини сензорни топки - Rubbabu (Возраст 2 г+)

20249/4012
Три меки тактилни топчиња во светли бои и форми коишто се забавни за држење, триење и стискање. Топчињата се исклучително меки и пријатни за допир, имаат светли бои, а нивните различни текстури го охрабруваат детето да игра, истовремено стимулирајќи го чувството за допир. Топчињата се мали (со дијаметар од 5 см), така што совршено се вклопуваат во малите детски раце. Тие ги поттикнуваат малите да ги фаќаат со рацете и да ги стискаат, со што го стимулираат развојот на фината моторика. Постарите деца можат самоуверено да ги користат за разни видови игри. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 530,00 со ддв.
Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

8904001200013
Ова големo сензорнo амбулантно возило, е одлична развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа. ВНИМАНИЕ! Како резултат на употребата, производот може да биде предмет на природноабење. Иако се сосема безбедни и за бебиња, овие играчки не можат да служат како глодалки. Безбедност и квалитет: Без олово, фталати, ПВЦ, бисфенол или други штетни материи, Во согласност со CPSIA, EN 71 и REACH и AS / NZS ISO 8124 стандардите.
ден 1.100,00 со ддв.
Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+

Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+

8904001203052
Овој, голем сензорен воз со 3 вагони е одлична, развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Меко и пријатно на допир, возилото има светло зелена локомотива и три вагони во интензивни бои - сина, портокалова и розова - кои се поврзани едни со други со магнети. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Благите контури прават играњето со него да го поддржува развојот на основните моторни вештини. За постарите деца, контролирањето на возот е можност за вежбање на координацијата на рацете и очите. Може безбедно да се фрла и стиска. Магнетите му овозможуваат на детето да ги набудува причинско-последичните врски, да ги држи вагоните заедно и да поттикнува креативни решенија. Играчката е спакувана во убава картонска кутија, совршена за подарок. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Rubbabu се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.690,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu

Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu

8904001201553
Оваа сложувалка е убава развојна играчка за деца на возраст од една година и понатаму. Извонредно мека и пријатна на допир, оваа сложувалка е во форма на дрво од 2 дела: стебло и крошна, коишто можат да се спојат и разделат. На крошната има 7 вдлабнатини во коишто можат да се вметнат соодветните овошја: јагода, банана, круша, калинка, ананас, лубеница и јаболко. Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Тактилна топка - Rubbabu (Розова, Ø 10 cm) Возрaст: 1 г+

Тактилна топка - Rubbabu (Розова, Ø 10 cm) Возрaст: 1 г+

8904001203144
Мека тактилна топка со дијаметар 10 см. Помага во развојот на рефлексот за фаќање и го стимулира развојот на фината моторика кај малите деца. Постарите деца можат да ја користат за разни видови игри. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа.
ден 330,00 со ддв.
Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

8904001210050
Оваа голема сензорна локомотива, е одлична развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu

Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu

890400120155
Оваа сложувалка е убава развојна играчка за деца на возраст од една година и понатаму. Извонредно мека и пријатна на допир, оваа сложувалка е во форма на патлиџан од 2 дела: стебло и дршка, коишто можат да се спојат и разделат. На патлиџанот има 7 вдлабнатини во коишто можат да се вметнат соодветните зеленчуци: пченка, тиква, краставица, печурка, компир, пиперка и морков. Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Камион кипер - Rubbabu (22 cm)

Камион кипер - Rubbabu (22 cm)

8904001240118
Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.350,00 со ддв.
Коала со младенче - National Geographic

Коала со младенче - National Geographic

8004332707615
Иако коалите наликуваат на мечки, тие не му припаѓаат на родот на мечките туку се подалечни роднини на кенгурите. Големина: 37 cm.
ден 3.890,00 со ддв.
Лавица со младенче - National Geographic

Лавица со младенче - National Geographic

8004332707646
Лавовите се единствените мачки кои живеат во групи, коишто се нарекуваат стада. Стадото може да вклучува до три мажјаци, десетина женки и нивните младенчиња. Лавовите поминуваат околу 20 часа на ден одморајќи се. Големина: 48 cm.
ден 3.890,00 со ддв.
КУЧЕ STORY TIME BELLA LEAP FROG

КУЧЕ STORY TIME BELLA LEAP FROG

80603553
ВРЕМЕ ЗА ПРИКАЗНИ! Ова слатко кученце раскажува 5 различни приказни за Бела и нејзините пријатели: Бади, Купер, Мона и Пепер. Одберете приказна и притиснете соодветен број на нејзиното ремче за да почне! Направена од многу мека текстура, со светла, приказни и звуци, оваа играчка ќе го задржи вниманието на вашето дете. Приказните на Бела се идеални да го воведат бебето во емоциите, формите, броевите, боите и контрастите. Дополнително, притиснете на АВС копчето за да ги откриете буквите во приказните или да ги слушате прашањата. Со притискање на месечината и ѕвездата на Бела ќе слушнете нежни приспивни приказни или приспивни мелодии. Оваа плишана играчка е идеален подарок за вториот роденден на вашето детет. како што е специјално дизајнирана да го поттикне нивниот развој помегу 2 и 4 година. Потребна 1 ААА батерија(вклучена).
ден 3.290,00 со ддв.
КУЧЕ STORY TIME BUDDY LEAP FROG

КУЧЕ STORY TIME BUDDY LEAP FROG

80603503
Одберете книга и притиснете го соодветното копче на ремчето на кучето за да ги истражувате 5 приказни за кучето и неговите пријатели Бела, Купер, Мона и Пепер. Секоја приказна ве воведува во различни ситуации, вклучувајќи емоции, форми, броеви, бои и сл. Притиснете на АБЦ копчињата на кучето за да ги истражувате буквите во приказната или притиснете на копчињата во книгата за да го слушнете него како ве прашува. Кога ќе ги притиснете месечината или ѕвездите ќе слушнете приказни за добра ноќ или приспивни песни, а неговото ремче ќе почне да ги сменува боите. Наменето за деца од 2-5 години. Потребни се 2*АА батерии (вклучени, само за демонстрација на производот, заменете ги за домашна употреба).
ден 3.290,00 со ддв.
Close