Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Меки играчки и кукли

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Chipolino Плишан пингвин со проектор и музика

Chipolino Плишан пингвин со проектор и музика

PIL02002PENG
ден 1.590,00
Chipolino Плишана коала со проектор и музика

Chipolino Плишана коала со проектор и музика

PIL02001KOAL
Оваа играчка е наменета за новороденчиња
ден 1.590,00
Hippo Курија за играчки - Pilsan (Повеќе бои)

Hippo Кутија за играчки - Pilsan (Повеќе бои)

06 188
Возраст: 3+
ден 3.835,00
Kikka Boo Едукативна книга со глодалка - ABC

Kikka Boo Едукативна книга со глодалка - ABC

550185
Димензии на производот: 18x15x3cm
ден 360,00
Kikka Boo Едукативна книга со глодалка - Unicorn

Kikka Boo Едукативна книга со глодалка - Unicorn

550184
Димензии на производот: 18x15x3cm
ден 360,00
Kikka Boo Играчка вертикална спирала - Hedge the hog (Повеќе бои)

Kikka Boo Играчка вертикална спирала - Hedge the hog (Повеќе бои)

55324
Димензии: 28cm.
ден 550,00
Kikka Boo Играчка хоризонтална спирала - Hedge the hog

Kikka Boo Играчка хоризонтална спирала - Hedge the hog

55325
Димензии: 24x22cm
ден 550,00
Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

55492
Димензии на производот: 24cm.
ден 440,00
Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

55496
Димензии на производот: 24cm.
ден 420,00
Kikka Boo Мека играчка за количка  - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

550183
Димензии: 20 cm
ден 380,00
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55988
Димензии на производот: 23cm
ден 380,00
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55347
Димензии на производот: 22cm
ден 720,00
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55348
Димензии на производот: 22cm
ден 720,00
Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Love Rome

55969
Димензии: 27x23cm.
ден 290,00
Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Raffy giraffe family

Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Raffy giraffe family

55346
ден 400,00
Kikka Boo Мека играчка огледалце - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка огледалце - Love Rome

55970
Димензии: 28cm
ден 430,00
Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

55491
Димензии на производот: 15 cm
ден 320,00
Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

55495
Димензии на производот: 15 cm
ден 320,00
Kikka Boo Метро за мерење на висина - Love Rome

Kikka Boo Метро за мерење на висина - Love Rome (Повеќе бои)

55490
За мерење на деца со максимална висина до 1,60cm.
ден 620,00
Едукативна книга со глодалка Kikka Boo - 123

Едукативна книга со глодалка Kikka Boo - 123

550186
Димензии на производот: 18x15x3cm
ден 360,00
Моето прво милениче

Моето прво милениче

5001
Возраст: 2+
ден 650,00
Проектор магаре

Проектор магаре

30898
Проекторот е наменет за дечиња од самото раѓање и е 100% безбеден за дечињата.
ден 1.000,00
Проектор пеперутка

Проектор пеперутка

30895
Проекторот е наменет за дечиња од самото раѓање и е 100% безбеден за дечињата.
ден 1.000,00
Проектор слонче

Проектор слонче

30896
Проекторот е наменет за дечиња од самото раѓање и е 100% безбеден за дечињата.
ден 1.000,00
Видра (Living Nature) 40cm

Видра (Living Nature) 40cm

5037832002716

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Димензии: 37 x 54 x 67 cm
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
ден 1.250,00
Верверичка (Living Nature) 14cm

Верверичка (Living Nature) 14cm

5037832002655

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Димензии: 11 x 7 x 14 cm
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
ден 649,00
Мамут (Living Nature)

Мамут (Living Nature)

5037832301604

Со изглед како голем, влакнест слон, волнестиот мамут сега е исчезнат.
Имал исклучително долги заби коишто кај најголемите мажјаци можеле да пораснат и до 4 метри!
Тие живееле на замрзнатите пустелии на Северна Евроазија, Европа и Северна Америка.
Дознајте повеќе за овој праисториски цицач со Living Nature! Секоја играчка има приврзок со факти за животните и за нивните живеалишта.
ден 1.990,00
Срнче што лежи (living nature) (14cm)

Срнче што лежи (living nature) (14cm)

5037832002525

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Димензии: 14 cm
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
ден 590,00
Див зајак (Living nature)

Див зајак (Living nature)

5037832005236

Дивиот зајак има долго тело, издолжени задни нозе и големи уши со црни врвови.
Може да порасне до 52-60cm во должина и да тежи до 4kg.
ден 1.650,00
Елен Living nature (28cm)

Елен Living nature (28cm)

5037832002532

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Димензии: 28cm
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
ден 1.590,00
Лав Living nature

Лав Living nature

5037832003881

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
Димензии: 40 cm
ден 2.790,00
Лисица (Living nature)

Лисица (Living nature)

5037832309174

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
Димензии: 27 cm
ден 1.190,00
Орангутан (Living nature)

Орангутан (Living nature)

5037832303998

Орангутаните живеат во џунглите на островите Борнео и Суматра.
Голем дел од времето го поминуваат на дрвјата.
Орангутаните се едни од најинтелигентните мајмуни и познато е дека можат да изработат орудија за лов, хранење и комуникација.
ден 1.390,00
Волк (Living Nature 35cm)

Волк (Living Nature 35cm)

5037832004789

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
Димензии: 35cm
ден 1.650,00
Плишан пингвин DANCING PEEWEE

Плишан пингвин DANCING PEEWEE

0127328
Плишан пингвин DANCING PEEWEE
ден 1.450,00
Срнче Living nature (21cm)

Срнче Living nature (21cm)

5037832300652

Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти.
Димензии: 21 cm
Материјал: Текстил
Возраст: 0+
ден 790,00
Мека играчка за гушкање - Пајче

Мека играчка за гушкање - Пајче

4013594651387
ден 550,00
Играчка со активности - Тукан - Kaloo

Играчка со активности - Тукан - Kaloo

K969584
ден 2.190,00
Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo

Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo

4895029620805
ден 1.390,00
Кукла „EMMA K“ 25 cm - Kaloo

Кукла „EMMA K“ 25 cm - Kaloo

K962084
ден 1.390,00
Кукла „JADE K“ - Мала

Кукла „JADE K“ - Мала

K963538-копирај
ден 890,00
Кукла „Perle K“ 25cm - Kaloo

Кукла „Perle K“ 25cm - Kaloo

4895029620829
ден 1.390,00
Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo

Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo

4895029620768
ден 1.890,00
Кукла „Perle K“ 80cm - Kaloo

Кукла „Perle K“ 80cm - Kaloo

4895029620850
ден 4.900,00
Кукла „ЕМА“ - 18cm - Kaloo

Кукла „ЕМА“ - 18cm - Kaloo

4895029620966
ден 890,00
МЕЧЕ „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

МЕЧЕ „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

K963538
ден 3.090,00
Cloth picture book (squeaker and crinkle foil) with pearls

Cloth picture book (squeaker and crinkle foil) with pearls

4011534426408
You won't lose the squeaker and crinkle book with the conveniently attached pram chain.
ден 730,00
 Елен (28cm)

Елен (28cm)

5037832002532
РЕАЛИСТИЧНИ - Врвни меки играчки кои изгледаат што е можно пореално и даваат прекрасни прегратки ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ - Плишани играчки погодни за љубителите на животни и на дивината ПРИВРЗОК СО ФАКТИ - Дознајте за однесувањето на вашето животно, за живеалиштето и исхраната, од приврзокот што е прикачен за него СОВРШЕН ПОДАРОК - Совршен подарок за љубителите на миленичиња и за возрасните ентузијасти
ден 1.590,00
Мече „Гастон“ - 27 cm - Kaloo

Мече „Гастон“ - 27 cm - Kaloo

2709000
Ова 27 см големо и совршено меко мече има топла шапка за да не му биде ладно. Гастон е прекрасен придружник за малите дечиња. Тие можат многу лесно да го држат за неговите долги раце и нозе. Мечето е спакувано во убаво дизајнирана кутија за подароци со димензии (12.8 x 9 x 29.8 cm).
ден 1.590,00
Лавицата ЛЕАНА - 35cm - Kaloo

Лавицата ЛЕАНА - 35cm - Kaloo

4895029698804
Облечена во нејзиното крзнено здолниште и прекрасни балетанки, лавицата ЛЕАНА е кокетна и извонредна. Таа хармонично комбинира меки материјали, модерно печатени ткаенини и женски бои. Сите овие трендовски, рафинирани детали, ја прават оваа лавица омилен и модерен придружник на малите девојчиња! Наменета е за деца од 12 месеци и повеќе. Може да се пере одвоено во машина. Ставена е во прекрасна кутија за подарок (19,5 x 9,5 x 28,5 см). Димензии 30 x 23 x 10 cm (12.6 x 9.1 x 3.9'') Димензии на кутијата 19 x 9 cm (7.5 x 3.5'') Возраст 12м+
ден 1.590,00
Лисицата РОКСИА 35 cm - Kaloo

Лисицата РОКСИА 35 cm - Kaloo

4895029698798
Лисицата РОКСИА е најнемирната и најграциозната, членка на семејството Kalines. Таа хармонично комбинира меки материјали, модерно печатени ткаенини и женски бои. Сите овие трендовски, рафинирани детали, ја прават оваа панда омилен и модерен придружник на малите девојчиња! Наменета е за деца од 12 месеци и повеќе. Може да се пере одвоено во машина. Ставена е во прекрасна кутија за подарок (19,5 x 9,5 x 28,5 см). Димензии 30 x 23 x 10 cm (12.6 x 9.1 x 3.9'') Димензии на кутијата 19 x 9 cm (7.5 x 3.5'') Возраст 12м+
ден 1.590,00
Жирафата ЗАРАФА 35 cm - Kaloo

Жирафата ЗАРАФА 35 cm - Kaloo

4895029698811
Жирафата ЗАРАФА е најмеката, највеселата членка на семејството Kalines. Таа хармонично комбинира меки материјали, модерно печатени ткаенини и женски бои. Сите овие трендовски, рафинирани детали, ја прават оваа панда омилен и модерен придружник на малите девојчиња! Наменета е за деца од 12 месеци и повеќе. Може да се пере одвоено во машина. Ставена е во прекрасна кутија за подарок (19,5 x 9,5 x 28,5 см). Димензии 30 x 23 x 10 cm (12.6 x 9.1 x 3.9'') Димензии на кутијата 19 x 9 cm (7.5 x 3.5'') Возраст 12м+
ден 1.590,00
Пандата ЈУНА 30 cm - Kaloo

Пандата ЈУНА 30 cm - Kaloo

4895029698828
Пандата ЈУНА е најзабавната и најмила членка на семејството Kalines. Со нејзините украсени влечки, крзнена јака и нежни панделки, таа е прекрасна. Таа хармонично комбинира меки материјали, модерно печатени ткаенини и женски бои. Сите овие трендовски, рафинирани детали, ја прават оваа панда омилен и модерен придружник на малите девојчиња! Наменета е за деца од 12 месеци и повеќе. Може да се пере одвоено во машина. Ставена е во прекрасна кутија за подарок (19,5 x 9,5 x 28,5 см). Димензии 30 x 23 x 10 cm (12.6 x 9.1 x 3.9'') Димензии на кутијата 19 x 9 cm (7.5 x 3.5'') Возраст 12м+
ден 1.590,00
Срната АВА - 30cm - Kaloo

Срната АВА - 30cm - Kaloo

4895029698774
Срната АВА е највеличествената, мирна и елегантна членка на семејството Kalines. Облечена во нејзиното крзнено здолниште, чевли од имитација на велур и рафиниран ѓердан, таа е кокетна и возбудлива. Таа хармонично комбинира меки материјали, модерно печатени ткаенини и женски бои. Сите овие трендовски, рафинирани детали, ја прават оваа срна нов омилен и модерен придружник на малите девојчиња! Наменета е за деца од 12 месеци и повеќе. Може да се пере одвоено во машина. Ставена е во прекрасна кутија за подарок (19,5 x 9,5 x 28,5 см). Димензии 30 x 23 x 10 cm (12.6 x 9.1 x 3.9'') Димензии на кутијата 19 x 9 cm (7.5 x 3.5'') Возраст 12м+
ден 1.590,00
ЗАЈАК „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

ЗАЈАК „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

4895029635397
55 cm големо зајаче со свиленкасто меко и мазно крзно и елегантна сива боја. Неговата исклучителна големина гарантира навистина големи прегратки. Доаѓа со приврзок на којшто можете да ги напишете вашите топли желби и да го исполните вашиот подарок со чувства. Материјал 100 % полиестер / 100 % polyester Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Димензии 51 см
ден 3.090,00
Кукла “FLEUR“ 32cm - Kaloo

Кукла “FLEUR“ 32cm - Kaloo

K962091
Запознајте ја FLEUR, прекрасна кукла моделирана според вашето мало девојче. Најрадосна во семејството Tendresse, таа е симпатична, и носи фустан полн со цвеќиња. Прекрасна и неодолива, таа набрзо ќе му стане незаменлив придружник на вашето девојче. Сите материјали се внимателно избрани за да овозможат лесно одржување. Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Возраст 0+ Материјал 100 % полиестер Димензии 18cm
ден 890,00
Кукла “FLEUR“ 32cm - Kaloo

Кукла “FLEUR“ 32cm - Kaloo

4895029620751
Запознајте ја FLEUR, прекрасна кукла моделирана според вашето мало девојче. Најрадосна во семејството Tendresse, таа е симпатична, носи фустан полн со цвеќиња и има мали цвеќиња на нозете. Вашата малечка може да ги соблекува и облекува нејзините доколенки. Оптималната големина е совршена за големи прегратки. Прекрасна и неодолива, таа набрзо ќе му стане незаменлив придружник на вашето девојче. Сите материјали се внимателно избрани за да овозможат лесно одржување. Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Возраст 0+ Материјал 100 % полиестер Димензии 32cm
ден 1.890,00
Принцот на пегратките - Kaloo, 60 cm

Принцот на пегратките - Kaloo, 60 cm

4895029623387
Прекрасно мече за гушкање. Полн со нежност, овој ПРИНЦ има блескава круна и чудесно крзно. Неговата форма и удобното седење се специјално дизајнирани за да понудат најнежни прегратки. Спакуван е во луксузна кутија за подарок со елегантен дизајн. (32,5 х 28,5 х 46 см). Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура.
ден 4.900,00
Кукла-изненадување ЗАЈАЧЕ

Кукла-изненадување ЗАЈАЧЕ

4895029635946
Зајачето Робин обожава моркови. Тоа се крие во својата градина, но многу често скока надвор од неа, за да си игра со дечињата. Играчка што може да инспирира многу приказни и да предизвика многу смеа. Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Димензии 25 cm
ден 1.590,00
Кукла-изненадување ПИНГВИН

Кукла-изненадување ПИНГВИН

4895029635939
Запознајте го Габин, милото пингвинче скиено во своето игло и играјте си со него. Тоа може да биде скриено и да се појави ненадејно од својата куќичка. Ова е извонреден начин да се раскажат многу приказни да се помине многу време во забава и смеа. Дизајнот совршено одговара за рацете на возрасните. Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстрaнувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Димензии 25 cm
ден 1.590,00
Close