Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Rubbabu

Играчките за бебиња и мали деца Rubbabu се рачно изработени од 100% природна гумена пена и се многу меки и пријатни на допир. Материјалите што се користат за нивна изработка се биоразградливи, безбедни и обоени со бои за храна.

Играчките од Rubbabu се хипоалергични, а исто така се погодни за терапевтски цели и полисензорна стимулација

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Комплет од 3 мини сензорни топки - Rubbabu (Возраст 2 г+)

Комплет од 3 мини сензорни топки - Rubbabu (Возраст 2 г+)

20249/4012
Три меки тактилни топчиња во светли бои и форми коишто се забавни за држење, триење и стискање. Топчињата се исклучително меки и пријатни за допир, имаат светли бои, а нивните различни текстури го охрабруваат детето да игра, истовремено стимулирајќи го чувството за допир. Топчињата се мали (со дијаметар од 5 см), така што совршено се вклопуваат во малите детски раце. Тие ги поттикнуваат малите да ги фаќаат со рацете и да ги стискаат, со што го стимулираат развојот на фината моторика. Постарите деца можат самоуверено да ги користат за разни видови игри. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 530,00 со ддв.
Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

8904001200013
Ова големo сензорнo амбулантно возило, е одлична развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа. ВНИМАНИЕ! Како резултат на употребата, производот може да биде предмет на природноабење. Иако се сосема безбедни и за бебиња, овие играчки не можат да служат како глодалки. Безбедност и квалитет: Без олово, фталати, ПВЦ, бисфенол или други штетни материи, Во согласност со CPSIA, EN 71 и REACH и AS / NZS ISO 8124 стандардите.
ден 1.100,00 со ддв.
Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+

Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+

8904001203052
Овој, голем сензорен воз со 3 вагони е одлична, развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Меко и пријатно на допир, возилото има светло зелена локомотива и три вагони во интензивни бои - сина, портокалова и розова - кои се поврзани едни со други со магнети. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Благите контури прават играњето со него да го поддржува развојот на основните моторни вештини. За постарите деца, контролирањето на возот е можност за вежбање на координацијата на рацете и очите. Може безбедно да се фрла и стиска. Магнетите му овозможуваат на детето да ги набудува причинско-последичните врски, да ги држи вагоните заедно и да поттикнува креативни решенија. Играчката е спакувана во убава картонска кутија, совршена за подарок. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Rubbabu се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.690,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu

Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu

8904001201553
Оваа сложувалка е убава развојна играчка за деца на возраст од една година и понатаму. Извонредно мека и пријатна на допир, оваа сложувалка е во форма на дрво од 2 дела: стебло и крошна, коишто можат да се спојат и разделат. На крошната има 7 вдлабнатини во коишто можат да се вметнат соодветните овошја: јагода, банана, круша, калинка, ананас, лубеница и јаболко. Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Тактилна топка - Rubbabu (Розова, Ø 10 cm) Возрaст: 1 г+

Тактилна топка - Rubbabu (Розова, Ø 10 cm) Возрaст: 1 г+

8904001203144
Мека тактилна топка со дијаметар 10 см. Помага во развојот на рефлексот за фаќање и го стимулира развојот на фината моторика кај малите деца. Постарите деца можат да ја користат за разни видови игри. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа.
ден 330,00 со ддв.
Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

8904001210050
Оваа голема сензорна локомотива, е одлична развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu

Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu

890400120155
Оваа сложувалка е убава развојна играчка за деца на возраст од една година и понатаму. Извонредно мека и пријатна на допир, оваа сложувалка е во форма на патлиџан од 2 дела: стебло и дршка, коишто можат да се спојат и разделат. На патлиџанот има 7 вдлабнатини во коишто можат да се вметнат соодветните зеленчуци: пченка, тиква, краставица, печурка, компир, пиперка и морков. Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Камион кипер - Rubbabu (22 cm)

Камион кипер - Rubbabu (22 cm)

8904001240118
Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.350,00 со ддв.
Close