Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Sensilo

Sensilo e полски бренд кој нуди текстилни производи за нега за деца од првите денови на животот. Без разлика дали станува збор за одмор, спиење или забава, производите на Sensilo имаат за цел да ги израдуваат и да им го олеснат секојдневието на родителите кои секоја секунда ја поминуваат заедно со своите деца. Благодарение на искуството и посветеноста на мајките вклучени во дизајнирањетоSensilo ги знае потребите на нашите најмлади. Се користат уникатни технологии и материјали со супериорен квалитет, а производите се безбедни и издржливи. Најважно од се е  практичноста, што е непроценливо во првите месеци од грижата за бебето. Не се заборава и на модата со што секоја мајка може да најде нешто и за неа. Sensilo продолжува да се развива, воведувајќи нови решенија и колекции. Се надеваат дека никогаш нема да останат без идеи и ќе можат да ги поддржат сите оние кои имаат најсложена улога - да бидат родители.

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Sensilo-Ракавичка за бањање- TERRY

Sensilo-Ракавичка за бањање- TERRY

SILLO-1020

Ракавичка за миење/капење за бебето е потребно при секојдневна нега и за време на бањање.
Голема на ракавицата е 23x14 см.
Совршена за нежно миење на рацете и лицето или пак за вечерните капења.
Производот е изработен од висококвалитетна ткаенина 100% памук .
На врвот на ракавицата е извезено јагне кое сигурно ќе го привлече вниманието на детето.
ден 120,00 со ддв.
Sensilo-Подолога за пресоблекување - FOX

Sensilo-Подолога за пресоблекување - FOX

SILLO-1257/3249

Подлогата за пресоблекување - FOX е со должина од 70 цм.
Подлогата може да служи и за мерење на вашето дете.
Стабилна е и може да се постави директно на креветчето или шкафчето за пресоблекување.
Ширината на подлогата е 60 см.
Подлогата може да се постави и на други стабилни површини (на пр. на фиоки, маса, земја...).
Kористени материјали со највисок квалитет кои обезбедуваат максимална безбедност и удобност.
Материјалот, со кој е покриена подлогата за менување на Sensillo, е лесен за чистење и е сосема безбеден за здравјето на детето - не содржи штетни материи.
ден 1.200,00 со ддв. ден 840,00 со ддв.
 Sensilo-Подлога за пресоблекување - BEAR

Sensilo-Подлога за пресоблекување - BEAR

SILLO-1237

Подлогата за пресоблекување - BEAR е со должина од 70 цм.
Подлогата може да служи и за мерење на вашето дете.
Стабилна е и може да се постави директно на креветчето или шкафчето за пресоблекување.
Ширината на подлогата е 60 см.
Подлогата може да се постави и на други стабилни површини (на пр. на фиоки, маса, земја...).
Kористени материјали со највисок квалитет кои обезбедуваат максимална безбедност и удобност.
Материјалот, со кој е покриена подлогата за менување на Sensillo, е лесен за чистење и е сосема безбеден за здравјето на детето - не содржи штетни материи.
ден 1.200,00 со ддв. ден 840,00 со ддв.
Sensilo-Подлога за пресоблекување-BEARS HELLO

Sensilo-Подлога за пресоблекување-BEARS HELLO

SILLO-1223

Подлогата за пресоблекување -BEARS HELLO е со должина од 70 цм.
Подлогата може да служи и за мерење на вашето дете.
Стабилна е и може да се постави директно на креветчето или шкафчето за пресоблекување.
Ширината на подлогата е 60 см.
Подлогата може да се постави и на други стабилни површини (на пр. на фиоки, маса, земја...).
Kористени материјали со највисок квалитет кои обезбедуваат максимална безбедност и удобност.
Материјалот, со кој е покриена подлогата за менување на Sensillo, е лесен за чистење и е сосема безбеден за здравјето на детето - не содржи штетни материи.
ден 1.200,00 со ддв. ден 840,00 со ддв.
Sensilo-Сунѓер за бањање -PINK

Sensilo-Сунѓер за бањање -PINK

SILLO-2011/3255

Сунѓерот за бањање на доенчиња ја подобрува безбедноста и го олеснува бањањето за најмалите деца.
Овој сунѓер му овозможува на бебето да ја задржи соодветната позиција во кадата, и ја намалува можноста за било каква повреда или голтање на вода.
Овој сунѓер за бања на Сенсило, има сертификат за здравствен квалитет издаден од Полскиот хигиенски институт (ПЗХ).
ден 360,00 со ддв.
Sensilo -Перница за спиење со ѕвездички- PINK

Sensilo -Навлака за рефлукс перница со ѕвездички- PINK

SILLO-20542

Мека и нежна ткаенина од 100% памук
Патентот го олеснува поставувањето на навлаката за перница
Не ја иритира кожата на детето
Се пере на 40 ° C
Димензија 60 × 38 см
Произведена во Полска
ден 240,00 со ддв. ден 180,00 со ддв.
Sensilo -Minky Deluxe подлога за количка-FOREST NAVY BLUE

Sensilo -Подлога за количка-FOREST NAVY BLUE

SILLO-20702/3329

Sensilo -Minky Deluxe подлога за количка со прекрасен дизајн на шума во сина боја.
Овој луксузниот сет се состои од двострана подлога.
Перница во форма на пеперутка и навлака за шипката и ремените.
Поставата на подлогата е изработена од 100% памук од едната страна, а од другата страна е изработена од ткаенина Минки која е преубава на допир.
Поставата е мека, но во исто време не дозволува лизгање во седиштето.
Може да се користи во било која количка бидејќи има отвори за ремени што го прават погоден за сите видови колички.
Освен неговата практична функција, што е заштита од нечистотија и подобрување на удобноста при патување оваа подлога ќе ја разубави и внатрешноста на количката давајќи и посебен карактер.
ден 1.890,00 со ддв. ден 1.323,00 со ддв.
Sensilo- Чаршав за душек со ластик -WHITE

Sensilo- Чаршав за душек со ластик -WHITE

SILLO-2140

Овој чаршав за бебешко креветче со ластик е со одличен квалитет.
Изработен е од густ памук кој одговара за душек со големина 120 × 60 см.
Оваа постелнина мека и нежна е идеален придружник во сонот на вашето дете.
Ластикот на рабовите на чаршавот помага истиот да ја задржи својата позиција и да не се мрда при движењe на бебето.
ден 400,00 со ддв. ден 300,00 со ддв.
Sensilo- Чаршав за душек со ластик-GREY

Sensilo- Чаршав за душек со ластик-GREY

SILLO-2141/3332

Овој чаршав за бебешко креветче со ластик е со одличен квалитет.
Изработен е од густ памук кој одговара за душек со големина 120 × 60 см.
Оваа постелнина мека и нежна е идеален придружник во сонот на вашето дете.
Ластикот на рабовите на чаршавот помага истиот да ја задржи својата позиција и да не се мрда при движењe на бебето.
ден 400,00 со ддв. ден 300,00 со ддв.
Sensilo- Водоотпорен чаршав -GREY

Sensilo- Водоотпорен чаршав -GREY

SILLO-2152

Чаршавот има ткаенина од фротир на горната страна, а долната е изработена од водоотпорна полиуретанска мембрана.
Совршена е за типични детски душеци со големина 120x60cm и дебелина до 15 cm.
Ја заштитува површината на душекот од влажнење и валкање.
Благодарение на ластикот, овозможува чаршавот да не се мрда од положбата во која е наместен.
ден 750,00 со ддв.
Sensilo- Водоотпорен чаршав-PINK

Sensilo- Водоотпорен чаршав-PINK

SILLO-2153/3334

Чаршавот има ткаенина од фротир на горната страна, а долната е изработена од водоотпорна полиуретанска мембрана.
Совршена е за типични детски душеци со големина 120x60cm и дебелина до 15 cm.
Ја заштитува површината на душекот од влажнење и валкање.
Благодарение на ластикот, овозможува чаршавот да не се мрда од положбата во која е наместен.
ден 750,00 со ддв.
Sensilo- Водоотпорен чаршав-WHITE

Sensilo- Водоотпорен чаршав-WHITE

SILLO-2151

Чаршавот има ткаенина од фротир на горната страна, а долната е изработена од водоотпорна полиуретанска мембрана.
Совршена е за типични детски душеци со големина 120x60cm и дебелина до 15 cm.
Ја заштитува површината на душекот од влажнење и валкање.
Благодарение на ластикот, овозможува чаршавот да не се мрда од положбата во која е наместен.
ден 750,00 со ддв.
Sensilo -Водоотпорен чаршав -BLUE

Sensilo -Водоотпорен чаршав -BLUE

SILLO-2154

Чаршавот има ткаенина од фротир на горната страна, а долната е изработена од водоотпорна полиуретанска мембрана.
Совршена е за типични детски душеци со големина 120x60cm и дебелина до 15 cm.
Ја заштитува површината на душекот од влажнење и валкање.
Благодарение на ластикот, овозможува чаршавот да не се мрда од положбата во која е наместен.
ден 750,00 со ддв.
Sensilo Оградицa плетенкa- STARS BLUE

Sensilo- Оградицa плетенкa- STARS BLUE

SILLO-2222

Sensilo Оградицa плетенкa- заштитник за креветче-STARS BLUE
должина: 210 см
материјал: 100% памук
полнење: 100% полиестер
Произведени во Полска
ден 2.850,00 со ддв. ден 2.280,00 со ддв.
Sensilo- Оградицa плетенкa- SMOOTH MINT

Sensilo- Оградицa плетенкa- SMOOTH MINT

SILLO-2223

Sensilo Оградицa плетенкa- заштитник за креветче- SMOOTH MINT
должина: 210 см
материјал: 100% памук
полнење: 100% полиестер
Произведени во Полска
ден 2.850,00 со ддв. ден 2.280,00 со ддв.
Sensilo- Организатор за креветче - DANDELIONS GRAPHITE

Sensilo- Организатор за креветче - DANDELIONS GRAPHITE

SILLO-22321

Димензии:47 х 47 см
Материјал: надворешен - 100% памук, внатрешен дел: 100% полиестер Одржување - Перење на максимум 30 ° С
ден 1.450,00 со ддв. ден 1.160,00 со ддв.
Sensilo- Организатор за креветче- OWLS GREY

Sensilo- Организатор за креветче- OWLS GREY

SILLO-22332

Организаторот на креветчето не е само практичен производ, туку е и декорација за детска соба.
Неговата форма наликува на був.
Има вкупно 4 џебови во кои можат да се стават сите потребни додатоци.
Организаторот може лесно да се монтира на рамката на креветчето со зашиените ленти.
Изработен е од 100% памук од двете страни, а внатрешниот слој е со антиалергиско полнење.
ден 1.450,00 со ддв. ден 1.160,00 со ддв.
Sensilo- Перница за доење- HEARTS PINK

Sensilo- Перница за доење- HEARTS PINK

SILLO-2260

Sensilo- Перницата за доење- HEARTS PINK е од огромна корист додека го доите или храните со шише вашето бебе.
Благодарение на ергономската форма безбедно се потпира на половината.
Перницата за доење им овозможува на родителите безбедно и удобно да го држат своето бебе.
Покрај тоа, високо квалитетните материјали ја прават перницата за доење да биде удобна и за мајката и за нејзиното дете.
ден 1.190,00 со ддв. ден 833,00 со ддв.
Sensilo- Перница за доење-HEDGEHOGS GREY

Sensilo- Перница за доење-HEDGEHOGS GREY

SILLO-22604/3348

Sensilo- Перница за доење-HEDGEHOGS GREY е производ на кој му се восхитува секој родител.
Таа го олеснува хранењето и благодарение на ергономскиот облик му дава сигурна поддршка на телото на доенчето.
ден 1.300,00 со ддв. ден 1.040,00 со ддв.
Sensilo-Перница за доење -TIPI

Sensilo-Перница за доење -TIPI

SILLO-22801

Перницата за доење обезбедува удобност и стабилна поддршка на главата на бебето додека се храни.
Таа овозможува олеснување на 'рбетот и рацете на доилка.
Практична и подвижна за разлика од другите перници наменети за доење.
Лесна е за пренесување во автомобил или на било кој пат.
Оваа перница има универзална големина и се прилагодува на обликот на раката.
ден 1.099,00 со ддв. ден 879,00 со ддв.
Sensilo- Гнездо-DOTS NAVY BLUE

Sensilo- Гнездо-DOTS NAVY BLUE

SILLO-22881

Sensilo- Гнездо-DOTS NAVY BLUE е дизајнирано за доенчиња.
Истото може да се користи од 0 месеци.
Поставени копчиња за лесно сврзување на страните.
Остранлива подлога изработена од полиуретанска пена.
Внатрешниот слој е изработен од нежна 100% памучна ткаенина , додека надворешната страна е изработена од мека ткаенина.
Вклучена е и патна торба.
ден 2.150,00 со ддв. ден 1.720,00 со ддв.
Sensilo- Перница за спиење со ѕвездички- сива

Sensilo- Навлака за рефлукс перница со ѕвездички- сива

SILLO-20543

Мека и нежна ткаенина од 100% памук
Патентот го олеснува поставувањето на навлаката за перница
Не ја иритира кожата на детето
Се пере на 40 ° C
Димензија 60 × 38 см
Произведена во Полска
ден 360,00 со ддв. ден 240,00 со ддв.
Sensilo- Перница во форма на риба-CLEARING MINT

Sensilo- Перница во форма на риба-CLEARING MINT

SILLO-23343

Перниче кое може да го олесни секојдневието на едно бебе уште од неговото раѓање.
Има мека подлога за главата на бебето.
Ова перниче може да се користи во домашни услови на пример во креветчето на бебето, во автомобилот или едноставно да се понесе со себе за било какво патување.
Ова перниче има две лица кое ќе го разубави изгледот на количката.
Перницата е изработена од 100% памук .
Антиалергиска .
Благодарение на прекрасната форма, може да се користи и како играчка за гушкање.
ден 750,00 со ддв. ден 525,00 со ддв.
Sensilo Двостран јорган фишек - Aqva rabbits

Sensilo Двостран јорган/фишек - Aqva rabbits

SILLO-4220
Sensilo двостраниот јорган/ фишек е идеален за новороденчиња и доенчиња.
Фишек формата овозможува пријатно и удобно држење за време на доењето и спиењето на бебето.
Исто така може да се користи и како јорган за креветче и количка и како подлога за игра.
Изработен е од 100% памук. Јорганот е исполнет со неткаен материјал.
ден 1.100,00 со ддв. ден 880,00 со ддв.
Sensilo Заштитни ракавици за на количка - Black

Sensilo Заштитни ракавици за на количка - Black

SILLO-85090
Есенска или зимска прошетка со количка вклучува изложеност на рацете на ветер, дожд или снег.
Sensilo заштитните ракавици за на количка ги штити рацете од неповолни временски услови.
Тој е практичен бидејки нема потреба да вадите и ставате други ракавици за време на прошетката со вашето дете.
Ракавиците имаат и прицврстувачи за да ги прикачите на рачката од количката.
Од надвор се прекриени со водоотпорна ткаенина, додека внатрешниот слој е од мека и нежна ткаенина што овозможува топла прошетка со вашето дете.
ден 1.100,00 со ддв. ден 770,00 со ддв.
Sensilo Заштитни ракавици за на количка - Graphite

Sensilo Заштитни ракавици за на количка - Graphite

SILLO-8508
Есенска или зимска прошетка со количка вклучува изложеност на рацете на ветер, дожд или снег.
Sensilo заштитните ракавици за на количка ги штити рацете од неповолни временски услови.
Тој е практичен бидејки нема потреба да вадите и ставате други ракавици за време на прошетката со вашето дете.
Ракавиците имаат и прицврстувачи за да ги прикачите на рачката од количката.
Од надвор се прекриени со водоотпорна ткаенина, додека внатрешниот слој е од мека и нежна ткаенина што овозможува топла прошетка со вашето дете.
ден 1.100,00 со ддв. ден 770,00 со ддв.
Sensilo Заштитни ракавици за на количка - Gray

Sensilo Заштитни ракавици за на количка - Gray

SILLO-85091
Есенска или зимска прошетка со количка вклучува изложеност на рацете на ветер, дожд или снег.
Sensilo заштитните ракавици за на количка ги штити рацете од неповолни временски услови.
Тој е практичен бидејки нема потреба да вадите и ставате други ракавици за време на прошетката со вашето дете.
Ракавиците имаат и прицврстувачи за да ги прикачите на рачката од количката.
Од надвор се прекриени со водоотпорна ткаенина, додека внатрешниот слој е од мека и нежна ткаенина што овозможува топла прошетка со вашето дете.
ден 1.100,00 со ддв. ден 770,00 со ддв.
Sensilo Заштитник за раце за на количка - Black

Sensilo Заштитник за раце за на количка - Black

SILLO-8510
Sensilo заштитникот за раце за на количка ги штити рацете од неповолни временси услови.
Тој е практичен бидејки нема потреба да вадите и ставате други ракавици за време на зимската прошетка со вашето дете. Заштитникот има и прицврстувачи за да го прикачите на рачката од количката.
Од надвор е прекриен со водоотпорна ткаенина, додека внатрешниот слој е од мека и нежна ткаенина што овозможува топла прошетка со вашето дете.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Заштитник за раце за на количка - Grey

Sensilo Заштитник за раце за на количка - Grey

SILLO-8513
Sensilo заштитникот за раце за на количка ги штити рацете од неповолни временси услови.
Тој е практичен бидејки нема потреба да вадите и ставате други ракавици за време на зимската прошетка со вашето дете. Заштитникот има и прицврстувачи за да го прикачите на рачката од количката.
Од надвор е прекриен со водоотпорна ткаенина, додека внатрешниот слој е од мека и нежна ткаенита што овозможува топла прошетка со вашето дете.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Зимска навлака Combi 3 in 1 - Black Beige

Sensilo Зимска навлака Combi 3 in 1 - Black/Beige

SILLO-847
Sensilo зимската навлака Combi 3 in 1 со можност на прилагодување на должината е совршен избор за родителите кои бараат универзално решение за есенските и зимските студени денови.
Однадвор е покриена со водоотпорна ткаенина, а внатрешниот дел е изработен од мека и нежна поларна ткаенина што овозможува бебето да се чувствува удобно и топло и притоа неговата нежна кожа да не биде изложена на иритација за време на студените денови.
ден 2.900,00 со ддв. ден 2.030,00 со ддв.
Sensilo Зимска навлака Combi 3 in 1 - Grey Wool

Sensilo Зимска навлака Combi 3 in 1 - Grey/Wool

SILLO-8476
Sensilo зимската навлака Combi 3 in 1 со можност на прилагодување на должината е совршен избор за родителите кои бараат универзално решение за есенските и зимските студени денови.
Однадвор е покриена со водоотпорна ткаенина, а внатрешниот дел е изработен од мека и нежна поларна ткаенина што овозможува бебето да се чувствува удобно и топло и притоа неговата нежна кожа да не биде изложена на иритација за време на студените денови.
ден 3.400,00 со ддв. ден 2.380,00 со ддв.
Sensilo Зимска навлака Combi 3 in 1 - Navy  Wool

Sensilo Зимска навлака Combi 3 in 1 - Navy/ Wool

SILLO-8479
Sensilo зимската навлака Combi 3 in 1 со можност на прилагодување на должината е совршен избро за родителите кои бараат универзално решение за есенските и зимските студени денови.
Однадвор е покриена со водоотпорна ткаенина, а внатрешниот дел е изработен од мека и нежна поларна ткаенина што овозможува бебето да се чувствува удобно и топло и притоа неговата нежна кожа да не биде изложена на иритација за време на студените денови.
ден 2.400,00 со ддв. ден 2.380,00 со ддв.
Sensilo Ќебе/Фишек за транспортер - Clearing mint

Sensilo Ќебе/Фишек за транспортер - Clearing mint

SILLO-708
Sensilo ќебето/фишек е специјално дизајнирано за најмалите деца.
Удобно и практично за патување во зимските студени денови.
Благодарение на отворите за ремени со 3-точки овозможува дополнителна функционалност и практичност.
Sensilo ќебето/фишек е со прилагодлива капа со имитација на уши.
Направено е од 100% памук.
ден 2.500,00 со ддв. ден 1.750,00 со ддв.
Sensilo Мека играчка за редење - Dog

Sensilo Мека играчка за редење - Dog

SILLO-3091
На вашето дете никогаш нема да му биде здодевно со Sensilo меката играчка за редење - Dog.
Оваа играчка ја поттикнува и развива креативноста на детето.
Различната големина на прстените на кучето може да бидат наредени по размичен редослед, шарените елементи му помагаат на детето да ги научи боите и формите.
ден 500,00 со ддв. ден 350,00 со ддв.
Sensilo Термофор - Stars blue

Sensilo перниче антиколи- Stars blue

SILLO-4406
Sensilo перничето исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото.
Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ.
Произведен е од најквалитетни материјали - 100% памук и семки од цреша.
ден 400,00 со ддв. ден 280,00 со ддв.
Sensilo Термофор - Foxes

Sensilo перниче антиколик- Foxes

SILLO-4401/ 3378
Sensilo перничето исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото.
Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ.
Произведен е од најквалитетни материјали - 100% памук и семки од цреша.
ден 400,00 со ддв. ден 280,00 со ддв.
Sensilo Термофор - Hearts grey-pink

Sensilo перниче антиколик- Hearts grey-pink

SILLO-4407
Sensilo перничето исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото.
Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ.
Произведен е од најквалитетни материјали - 100% памук и семки од цреша.
ден 400,00 со ддв. ден 280,00 со ддв.
Sensilo Пешкир- Lamb gray

Sensilo Пешкир- Lamb gray

SILLO-4155
Изработен од 100% памук
Димензии: 80x80 см
ден 600,00 со ддв. ден 480,00 со ддв.
Слика на Sensilo Плетен сет ќебе и перница - GREY

Sensilo Плетен сет ќебе и перница - GREY

SILLO-42160
Sensilo двостран сет од ќебе и перница со плетен дезен од една страни и памучен материјал од другата страна.
Благодарение на скандинавскиот стил, сетот одговара на собата на секое дете.
Ткаенитите што се користени за сетот имаат OEKO-TEX 100 сертификат.
ден 3.500,00 со ддв. ден 2.800,00 со ддв.
Sensilo Плетен сет ќебе и перница - Pink

Sensilo Плетен сет ќебе и перница - Pink

SILLO-42161
Sensilo двостран сет од ќебе и перница со плетен дезен од една страни и памучен материјал од другата страна.
Благодарение на скандинавскиот стил, сетот одговара на собата на секое дете.
Ткаенитите што се користени за сетот имаат OEKO-TEX 100 сертификат.
ден 3.500,00 со ддв. ден 2.800,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Butterfly

Sensilo Спирална играчка - Butterfly

SILLO-3099
Прекрасна мека играчка што ќе предизвика насмевка кај вашето бебе!
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Elephant

Sensilo Спирална играчка - Elephant

SILLO-3102
Време е за игра со синото слонче!
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Giraffe

Sensilo Спирална играчка - Giraffe

SILLO-3101
Прекрасна плишана жирафа со прикачени играчки и огледалце што ќе предизвика насмевка на секое дете.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Lamb

Sensilo Спирална играчка - Lamb

SILLO-3103/3390
Две прекрасни јагниња се главната улога на спиралната играчка.
Тие ќе го привлечат вниманието на бебето.
Со оваа играчка бебето ги развива чувството на добир и јачината на зафат.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Lion

Sensilo Спирална играчка - Lion

SILLO-3100
Прекрасна плишана жирафа со прикачени играчки и огледалце што ќе предизвика насмевка на секое дете.
ден 900,00 со ддв. ден 630,00 со ддв.
Sensilo Спирална играчка - Tiger

Sensilo Спирална играчка - Tiger

SILLO-3098
Прекрасна мека играчка што ќе предизвика насмевка кај вашето бебе
ден 900,00 со ддв.
Sensilo - Перниче во форма на мече-CLEARING MINT

Sensilo - Перниче во форма на мече-CLEARING MINT

SILLO-23393

Перниче кое може да го олесни секојдневието на едно бебе уште од неговото раѓање.
Има мека подлога за главата на бебето.
Ова перниче може да се користи во домашни услови на пример во креветчето на бебето, во автомобилот или едноставно да се понесе со себе за било какво патување.
Ова перниче има две лица кое ќе го разубави изгледот на количката.
Перницата е изработена од 100% памук .
Антиалергиска .
Благодарение на прекрасната форма, може да се користи и како играчка за гушкање.
ден 750,00 со ддв. ден 525,00 со ддв.
Sensilo -Перниче со фалти - WHITE

Sensilo -Перниче со фалти - WHITE

SILLO-2340/3361

Sensilo- Перниче со фалти - WHITE му овозможува мирен сон на вашето бебе.
Совршено е за количка, креветче или како перница за поддршка на главата на бебето.
Изработено е од убава кадифена ткаенина кое е исполнето со антиалергиски силиконски лиосел.
Овие ткаенини не ја иритира меката бебешка кожа.
Перницата е рамна, совршена дури и за новороденчиња.
ден 450,00 со ддв. ден 315,00 со ддв.
Sensilo Перниче со фалти - IVORY

Sensilo- Перниче со фалти - IVORY

SILLO-2341

Sensilo- Перниче со фалти -IVORY му овозможува мирен сон на вашето бебе.
Совршено е за количка, креветче или како перница за поддршка на главата на бебето.
Изработено е од убава кадифена ткаенина кое е исполнето со антиалергиски силиконски лиосел.
Овие ткаенини не ја иритира меката бебешка кожа.
Перницата е рамна, совршена дури и за новороденчиња.
ден 450,00 со ддв. ден 315,00 со ддв.
Sensilo- Перниче со фалти - GREY

Sensilo- Перниче со фалти - GREY

SILLO-2344

Sensilo- Перниче со фалти -GREY му овозможува мирен сон на вашето бебе.
Совршено е за количка, креветче или како перница за поддршка на главата на бебето.
Изработено е од убава кадифена ткаенина кое е исполнето со антиалергиски силиконски лиосел.
Овие ткаенини не ја иритира меката бебешка кожа.
Перницата е рамна, совршена дури и за новороденчиња.
ден 450,00 со ддв. ден 315,00 со ддв.
Sensilo- Организатор за креветче- FEATHERS PASTEL

Sensilo- Организатор за креветче- FEATHERS PASTEL

SILLO-22331

Организаторот на креветчето не е само практичен производ, туку е и декорација за детска соба.
Неговата форма наликува був.
Има вкупно 4 џебови во кои можат да се стават сите потребни додатоци.
Организаторот може лесно да се монтира на рамката на креветчето со зашиените ленти.
Изработен е од 100% памук од двете страни, а внатрешниот слој е со антиалергиско полнење.
ден 1.450,00 со ддв. ден 1.015,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Bear (Повеќе бои)

Sensilo- Тетра пелена Bear (Повеќе бои)

SILLO-039
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Car

Sensilo- Тетра пелена Car

SILLO-039
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Cute teddy (Повеќе бои)

Sensilo- Тетра пелена Cute teddy (Повеќе бои)

SILLO-039/3476
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Deer

Sensilo- Тетра пелена Deer

SILLO-039
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Elephant (Повеќе бои)

Sensilo- Тетра пелена Elephant (Повеќе бои)

SILLO-039/3469
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Forest

Sensilo- Тетра пелена Forest

SILLO-039/3470
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Minnie mouse

Sensilo- Тетра пелена Minnie mouse

SILLO-039
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Stars (Повеќе бои)

Sensilo- Тетра пелена Stars (Повеќе бои)

SILLO-039/3471
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Sensilo- Тетра пелена Tedy (Повеќе бои)

Sensilo- Тетра пелена Teddy (Повеќе бои)

SILLO-039
Димензии: 60x80
100% памук
ден 70,00 со ддв.
Close